The Periscope – mikrofon, jakiego jeszcze nie było!

0

Pochodząca z Finlandii firma Scopelabs zaskoczyła świat studyjny nietuzinkowo wyglądającym i równie nietypowo brzmiącym mikrofonem o nazwie The Periscope.

Od mikrofonów studyjnych zwykle wymaga się chirurgicznie czystego dźwięku o maksymalnie wyrównanej charakterystyce i bez jakichkolwiek zniekształceń – Finowie w firmy Scopelabs postanowili pójść w kierunku zupełnie przeciwnym…

The Periscope to dookólny mikrofon pojemnościowy z wbudowanym układem kompresora, który od samego początku dostarcza sygnał mocno przetworzony, a niekiedy nawet przesterowany. W ten sposób ma on zapewnić nagraniom unikalne brzmienie, a samej pracy w studiu dodać nutkę eksperymentu i nieprzewidywalności.

W parze z brzmieniem idzie równie nietypowy design. Obudowa The Periscope na pierwszy rzut oka przypominać może rurę od starego zlewu, ale nietrudno wyobrazić sobie, że właśnie tak mógłby wyglądać peryskop słynnego Nautilusa – okrętu podwodnego z powieści Juliusza Verne’a “Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi”. Biorąc pod uwagę, że mikrofon ten skierowany jest przede wszystkim do muzycznych poszukiwaczy, skojarzenie to wydaje się całkiem trafne.

The Periscope może mieć tak wiele zastosowań, jak szeroka jest wyobraźnia jego użytkowników. Czy to jako odległy “room mic”, czy bezpośrednio na pojedynczych instrumentach, a nawet wokalu, mikrofon ten wydobędzie całą gamę przyjemnie “brudnych” i zaskakujących brzmień.

Więcej szczegółów:
https://scopelabs.eu

Próbek brzmienia The Periscope można posłuchać tutaj:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here