Telefunken Elektroakustik CU 29 Copperhead – mikrofon nie na każdą kieszeń

0

Firma Telefunken znawcom tematu kojarzyć się będzie z absurdalną dbałością o szczegóły konstrukcyjne i akustyczne. Mniej zaawansowanym użytkownikom, pozostanie marzeniem, na które może kiedyś będzie ich stać. A jak jest z modelem CU 29 Copperhead?

Ok, ustalmy na samym początku! Telefunken to jedna z najwyższych półek producentów mikrofonów profesjonalnych. Ceny mikrofonów lampowych zazwyczaj oscylują w tysiącach, nie będąc dostępnymi dla tzw. zwykłych zjadaczy chleba.

Telefunken Elektroakustik CU 29 Copperhead to mikrofon z najwyższej półki – choć tym razem nie cenowej. Fakt, iż kosztuje jakieś 6500 PLN nie stawia go na równi z budżetowymi mikrofonami innych marek, jednak cena ta nie doprowadzi raczej nikogo do palpitacji serca. Zatem czy każdy może pozwolić sobie na ten mikrofon? Pewnie nie, ale ci którzy zawodowo wykorzystają jego możliwości, mogą być pewni, że kupią produkt absolutnie najwyższej klasy. Co zatem takiego w sobie nosi Telefunken Elektroakustik CU 29 Copperhead?

Przede wszystkim, ten pojemnościowy kardioidalny mikrofon lampowy, został stworzony tak, by jego właściwości rejestrujące i akustyczne, odwzorowywały rzeczywistą falę dźwiękową napotykającą na membranę. W pracy z tym mikrofonem nie uświadczycie zniekształceń, ostrego czy też wygładzonego brzmienia. Ten mikrofon oddaje rzeczywistość, i taka jest jego nadrzędna funkcja.
Przy parametrach takich jak impedancja 200 ohm, czułość 14MV/Pa = -37dB (0dB = 1v/Pa) -10bD, czy pasmo przenoszenia 20Hz / 20kHz, mikrofon wyposażony w lampy TELEFUNKEN new old stock EF-95, to najwyższej klasy sprzęt studyjny o jakim w zasadzie można marzyć.
O jakości mikrofonu świadczy również, a może i przede wszystkim parametr zniekształcenia nieliniowego, który w tym przypadku wynosi – mniejsze lub równe 0.5% przy 100 dynach / cm^2. Jeśli coś Wam mówią te dane, to doskonale wiecie, że mikrofon Telefunken Elektroakustik CU 29 Copperhead, to właśnie ten sprzęt, który pozostanie legendą na długo po tym, jak wycofany zostanie z produkcji.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta
www.telefunken-elektroakustik.com oraz na stronie polskiego dystrybutora marki www.musictoolz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj