Świąteczny prezent od Arturii. FILTER MS-20 za darmo!

0
Arturia-FILTER-MS-20-plugin

Arturia postanowiła rozpieścić wszystkich przed świętami… Od 20.12.2022 do 02.01.2023, możecie pobrać całkowicie za darmo wtyczkę FILTER MS-20! Jest to znakomity efekt, wzorowany na kultowym syntezatorze, podrasowany jednak nowoczesnymi funkcjami.

Filter MS-20 wydobywa charakter dźwiękowy z kultowego syntezatora KORG MS-20 z końca lat 70-tych, którego używali m.in. The Chemical Brothers, Aphex Twin czy Daft Punk, a także niezliczona liczba innych artystów. Dodatkowo przeobraża go w ulepszony kreatywny efekt do eksploracji dźwięku.

Jak wspominaliśmy, Arturia udostępnia go całkowicie za darmo i dla wszystkich tylko do 02.01.2023. Po tym czasie powraca do swojej standardowej ceny 99 Euro/USD. Możecie ją pobrać ze strony Arturia: TUTAJ, a dla zarejestrowanych użytkowników także w aplikacji Arturia Software Center.

Sekcje Distortion i Filter wtyczki obiecują dostarczyć dźwiękowy charakter, który sprawił, że MS-20 stał się popularny, oferując szereg wyjących filtrów i przesterowanych tonów, które można ulepszyć za pomocą niektórych nowoczesnych funkcji modulacji. Dwie sekcje można również przekierować, co pozwala na umieszczenie filtra przed lub po zniekształceniu.

Arturia-FILTER-MS-20-Step-Sequencer

Sekcja filtrów jest wyposażona w kontrolę Master Cutoff wraz z parametrami High Pass i Low Pass, z których każdy jest połączony z kontrolą Peak. Sekcja zyskała również pokrętło Stereo, umożliwiające użytkownikom manipulowanie całkowitą szerokością źródła. Sekcja Distortion oferuje następnie kontrolę Drive wraz z parametrami Low Cut i High Cut, z kontrolą Dry/Wet zapewniającą równoległą funkcjonalność przesterowania oraz pokrętłem Output odpowiedzialnym za stopniowanie wzmocnienia.

Arturia-FILTER-MS-20-Function-Generator

Elementy sterujące Master Mix, Movement i FX Level znajdują się w sekcji Output wtyczki, a graficzny interfejs użytkownika można rozszerzyć, aby odsłonić zakres opcji modulacji wtyczki. Dostępne są strony Envelope Follower, Step Sequencer i Function Generator, z których każda zapewnia szereg parametrów zaprojektowanych, aby pomóc użytkownikom wprowadzić ruch do ich dźwięków.

A poniżej kilka słów zachęty od samego producenta 😉

Mocny filtr, ostre zniekształcenia

Kształtuj swoje dźwięki za pomocą tego samego wyjącego filtru i dzikich przesterów, które umieściły syntezator o tej samej nazwie w pamięci wielu użytkowników.

Nowoczesne ulepszenia

Filter MS-20 pozwala modulować i animować jego wirtualne obwody, routować sekcje filtrów i przesterów oraz poszerzać bazę stereo każdego dźwięku dzięki zmodernizowanym funkcjom.

Prosty w użyciu

Dodaj energii każdemu dźwiękowi w ciągu kilku sekund dzięki interfejsowi z pokrętłami dla poszczególnych funkcji, elementom sterującym w stylu makr do szybkich zmian i elementom sterującym o głębokim brzmieniu, które są dostępne za jednym kliknięciem.

Co można zrobić z pomocą Filter MS-20?

  1. Moduluj LPF za pomocą losowej sekwencji kroków.
  2. Użyj go jako pedału przesteru.
  3. Twórz masywne niskie tony przy użyciu wysokiego rezonansu HPF.
  4. Twórz stereofoniczne efekty fazowe, modulując parametr „stereo” za pomocą krzywej funkcji sinusoidalnej.
  5. Zastosuj klasyczne pompujące efekty sidechain, modulując poziom FX za pomocą zanikającej funkcji. Baw się kolejnością modułów, aby uzyskać różne smaki zniekształceń.
  6. Porusz padowe brzmienia za pomocą funkcji dry/wet z wysoce modulowanymi presetami (np. Drums Dynamic Fluctuation).
  7. Twórz krzykliwe tony dzięki filtrowi LPF o wysokim rezonansie.
  8. Umieść szum na wejściu i baw się modulacjami, aby stworzyć nowe dźwięki perkusyjne.
  9. Twórz efekty auto-wah za pomocą funkcji obwiedni odwzorowanej na LPF.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.arturia.com
Dystrybutor: https://audiotechpro.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj