Superlux E431U – nagrywaj, vloguj, streamuj profesjonalnie za niewielkie pieniądze

0

Prosto, tanio i profesjonalnie? Superlux E431U to wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy typu USB, który podłączysz prosto do komputera i odrazu zaczniesz nagrywać głos czy instrument akustyczny ze studyjną jakością? Oczywiście.

Aktualny czas epidemii stwarza i wymusza poniekąd większą samodzielność od muzyków. Nie wszyscy jednak są zaznajomieni z profesjonalną, bądź jakąkolwiek rejestracją dźwięku i nie dysponują budżetem rządu kilku tysięcy złotych. Czy to jest zawsze konieczne i niezbędne? Według nas nie. Poza przysłowiowym smartfonem czy komputerem i wbudowanym w nie mikrofon istnieje wiele innych, równie prostych rozwiązań, które za niewielkie pieniądze pozwolą Wam sięgnąć nieporównywalnie lepszej jakości dźwięku, która do sytuacji typu homerecordung, domowe demo muzyczne, streaming czy podcasting sprawdzą się idealnie i nie obciążą Waszego budżetu, który i tak pewnie w tych czasach jest mocno niepewny.

Studyjna jakość i nowoczesny design

Superlux E431U to właśnie jedna z tych propozycji i jednocześnie nowość w ofercie producenta. Mikrofon charakteryzuje się nowoczesnym i przykuwającym wzrok designem oraz solidnym wykonaniem. Zastosowany w mikrofonie wysokiej jakości przetwornik A/D (24bit, 192kHz) oraz interfejs USB, przeniosą Cię w świat profesjonalnej rejestracji bez konieczności używania dodatkowych interfejsów, lub dedykowanych sterowników. Standard USB jest kompatybilny z systemami Windows, MacOS, Linux, oraz większością profesjonalnych programów DAW. Port USB służy nie tylko do przesyłania dźwięku, ale także do zasilania mikrofonu jednocześnie.

Trzy charakterystyki kierunkowe

To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. Mikrofon E431U daje nam możliwość wyboru jednej z aż trzech charakterystyk kierunkowości dzięki czemu optymalnie skonfigurujemy nasz mikrofon pod wykonywane w danej chwili nagrania. Do wyboru mamy charakterystykę dookólną, kardioidalną i ósemkową.

Odsłuch w czasie rzeczywistym

Do dyspozycji jest także wyjście słuchawkowe do odsłuchu w czasie rzeczywistym nagrania prosto z mikrofonu. Wyposażono go w regulację głośności oraz osobną regulację głośności monitorowanego sygnału. Przycisk Mute umożliwia nam bardzo szybkie i łatwe wyciszenie mikrofonu. W zestawie znajdziecie jeszcze dedykowany statyw biurkowy oraz kabel USB.

Ile kosztuje taka wielozadaniowa przyjemność? Niewiele. Sugerowana cena mikrofonu Superlux E431U według dystrybutora to tylko 459 zł!

W ofercie producenta jest jeszcze jeden mikrofon, który mimo, że oferuje jedną, kardioidalną charakterystykę (czyli tą którą najprawdopodobniej będziecie wykorzystywać najczęściej) to wygląda równie interesująco i posiada te same funkcje co prezentowany wyżej E431U.

Mowa o modelu L401U, którego aktualnie nie ma u nas w Polsce na rynku, ale może się to zmieni za jakiś czas 🙂

Więcej szczegółów
Producent: http://www.superlux.com
Dystrybutor: https://www.arcadeaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here