Subwoofer Kali Audio WS-12 w HEMP Studio

88
KALI-Audio-HEMP-Studio
KALI Audio w HEMP Studio

Hemp Studio, którego założycielami są Maciej Bilka (Bilon HG) i Arkadiusz Szwed (Szwed SWD), to legendarne miejsce, które zna większość fanów polskiego hip hopu. Od dłuższego czasu pracują na systemie odsłuchowym Kali Audio, w tym także na subwooferze WS-12. Jakie wnioski? 

HEMP Studio to kultowe miejsce gdzie powstają najlepsze kawałki słynnych artystów, takich jak Hemp Gru, Pezet, Kaczy Proceder, Płomień 81, Onar, Kabe, Jetlagz/JWP, Nizioł i wielu innych. Producentem wielu utworów jest Szwed SWD. Co sądzi na temat aktywnego subwoofera Kali Audio WS-12

„Od dłuższego czasu pracuję na systemie odsłuchowym Kali Audio. Szczególną uwagę chcę zwrócić na subwoofer WS-12. Jest to pierwszy w pełni profesjonalny sub z którym mam okazję pracować. Duże wrażenie zrobiła na mnie możliwość dokładnej konfiguracji pod moje potrzeby i potrzeby pomieszczenia odsłuchowego. Jest po prostu “mocarny”. Mam pełną kontrole nad najniższymi częstotliwościami, co w obecnych czasach jest bardzo ważne. W moim odczuciu sub bass jest klarowny i dynamiczny, przez co bardzo czytelny i zrozumiały. Dobrym i pomocnym rozwiązaniem jest możliwość podłączenia footswitch’a, który steruje aktywacją subwoofera. Tak na prawdę odpalam go przez 20% miksu, żeby sprawdzić czy w “dole” się wszystko zgadza. Drugą okazją do odpalania subwoofera jest odsłuch masterów czy samych miksów z artystami, z którymi pracuje. Taki poziom basu robi po prostu wrażenie”.

Polecamy odsłuchać płytę pod tytułem „Larum”, którą nagrali Bilon HG, Paprodziad i Szwed SWD na systemie Kali Audio.

Kali-Audio-WS-12-i IN-8
Fot.: Tomasz Kawiński

O aktywnym subwooferze Kali Audio WS-12 pisaliśmy już kilkukrotnie TUTAJ, przypomnijmy jednak jego kluczowe cechy…

Aktywny subwoofer Kali Audio WS-12 o mocy 1000 watów, SPL maks. 123dB i paśmie od 23Hz nie jest zwykłym subwooferem. Dlaczego? Mimo, że WS-12 jest studyjnym subwooferem, to posiada także boczne uchwyty do łatwego przenoszenia. Wielu z nas tworzy muzykę, ale jednocześnie gra na żywo. Po co kupować dwa subwoofery gdy można mieć jeden.

kali-audio-ws-12
Kali Audio WS-12

To jednak nie wszystko. Tylny panel umożliwia intuicyjne zastosowanie subwoofera w każdej niezbędnej sytuacji. Przełączniki DIP wbudowanego procesora DSP pozwalają na ekspresową konfigurację WS-12 do pracy z dowolnymi monitorami studyjnymi (nie tylko Kali Audio) lub mobilnymi zestawami głośnikowymi typu JBL EON czy innych producentów.

Do dyspozycji mamy presety do Kali Audio LP-6, LP-8 i IN-8 jak również ustawienia crossovera (40Hz, 60Hz, 80Hz, 100Hz, 120Hz, 140Hz, LFE, External). Możemy ustawić gain (+/-0dB, -6dB, -12dB, +6dB) oraz polaryzację (0, 180 st.).

Natomiast „footswitch” pozwala, w dowolnym momencie, bez ruszania się z miejsca, włączać lub wyłączać WS-12 w celu odsłuchania miksu z lub bez subwoofera.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.kaliaudio.com
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl

CZYTAJ WIĘCEJ O KALI AUDIO: TUTAJ