Studio One 5 – najnowsza odsłona programu DAW od Presonus

1
PreSonus Studio One 5
PreSonus Studio One 5

PreSonus ogłosił właśnie piątą odsłonę swojego programu DAW. Najnowszy Studio One 5 zapowiada się bardzo ciekawie. Mimo wielu nowych funkcji jego obsługa jest zdecydowanie łatwiejsza i do tego dostępna także w języku polskim.

Nagrywaj, produkuj, komponuj, miksuj, masteruj i występuj – wszystko w jednej aplikacji? Tak. DAW Studio One 5 został zaprojektowany z myślą o łatwej obsłudze i ma szansę być Twoim partnerem zarówno w studiu jak i na scenie.

Otwórz stronę Song, a znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz do nagrywania, komponowania, edytowania, produkowania i miksowania, z pełnym zestawem instrumentów wirtualnych, efektów, przełomowych narzędzi aranżacyjnych oraz nowym zaawansowanym widokiem Score, opartym na aplikacji do zapisu nutowego Notion.

Kolejną z gorących nowości w wersji 5 jest strona Show. Utwórz Setlistę z wykorzystaniem utworów, które zostały już stworzone w aplikacji Studio One, zawierającą miks żywych instrumentów, nagranych wcześniej ścieżek i instrumentów wirtualnych.
Czas przenieść Twój nadzwyczajne brzmienie studyjne na scenę!

Poniżej pełna playlista ze wszystkim nowościami jakie znajdziecie w najnowszej wersji Studio One 5:

Co nowego w wersji Studio One 5?

 • Strona Show. Umożliwia dodawanie podkładów, wirtualnych instrumentów i efektów wtyczkowych dla żywych muzyków.
 • Widok Score. Bazuje na wielokrotnie nagradzanym oprogramowaniu do komponowania i notacji muzycznej Notion. Pozwala wprowadzać, przeglądać i edytować nuty przy użyciu standardowej notacji muzycznej.
 • Obwiednia Clip Gain Envelope. Doskonałe narzędzie do korygowania zbyt głośnych lub zbyt cichych fragmentów audio, bez dodawania wtyczki z kompresorem lub limiterem.
 • Integracja z Melodyne Essential 5. Nowy Melodyne Essential 5 ma znacznie ulepszone narzędzia do edycji wokalu, zintegrowane wykrywanie akordów i siatkę akordów.
 • Zmodyfikowany zestaw wtyczek Native Effects. Kompletny pakiet wtyczek Studio One Native Effects ma nowy wygląd i kilka nowych niesamowitych funkcji. Kilka wtyczek, w tym Analog Delay, Rotor i Tricomp, ma regulację Drive dla uzyskania naturalnej analogowej saturacji.
 • Rozszerzone sceny miksera. Zapisz cały stan konsolety i przywołaj całe sceny miksera lub selektywnie przywołaj głośność, panoramę, mute, inserty, wysyłki itp. na dowolnym kanale lub na wszystkich kanałach.
 • Kanały pomocnicze Aux. Nowy typ kanału pozwalający wprowadzić do miksera Studio One® dowolne zewnętrzne instrumenty i źródła dźwięku bez konieczności tworzenia ścieżki audio.
 • Niezależna szyna odsłuchowa Listen. Użyj szyny Listen do zapewnienia sygnału dla reżyserki, niezależnego od głównego wyjścia, z własną regulacją poziomu, z opcją solo AFL/PFL i slotami insertowymi dla Twoich ulubionych wtyczek do kalibracji pomieszczenia.
 • Obsługa Key Switch i Note Controllers. Zdarzenia funkcji Key Switch są teraz odfiltrowane i wyłączone z jakiegokolwiek rodzaju przetwarzania. Studio One obsługuje teraz osobne kontrolery dla poszczególnych dźwięków/nut (Note Controllers) i MIDI Polyphonic Expression.
 • MTC/MMC Sync. Studio One może być teraz synchronizowane z zewnętrznymi urządzeniami sprzętowymi poprzez kod czasowy MIDI (MTC).
 • Program w polskiej wersji językowej!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.presonus.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj