Steinberg UR22mkII Recording Pack dla wszystkich, którzy tworzą…

1

Steinberg to wiodący producent sprzętu muzycznego. Poczynając od słuchawek, przez Interfejsy Audio, mikrofony, a na oprogramowaniu kończąc.

Oczywiście w ofercie znajduje się jeszcze masa innych produktów, jednak dziś zajmiemy się tym, co niesie ze sobą słowo Pack. Zanim jednak poczytacie co takiego w swojej niespodziance serwuje nam Steinberg, obejrzyjcie ten ciekawy film reklamowy.

Już w listopadzie, wspomniany Steinberg zaprezentować ma nowy zestaw, o nazwie UR22mkII Recording Pack.
Kierowany jest do zwykłych NAS – zjadaczy chleba, którzy kochają rejestrować to co stworzą.
Tak naprawdę, Steinberg w nowej paczce chce nam zapewnić wszystko co potrzebne jest do naszego domowego studia.
I co ważne!
Czy jesteś gitarzystą, czy wokalistą. Czy jesteś komentatorem gier wideo, czy po prostu blogerem z własnymi audycjami.
Ten zestaw stworzony jest właśnie dla nas!

W skład UR22mkII Recording Pack, wchodzą

Interface Audio UR22mkII

steinberg-ur22mkii-245364

Na jego pokładzie znajdziemy po dwa kanały wejściowe i wyjściowe.
Interface komunikuje się z komputerem poprzez port USB 2.0 pracując w trybie 24-bit/192 kHz. Poza tym, interface wyposażony jest w dwa przedwzmacniacze mikrofonowe D-PRE pracujące w klasie A z wejściami MIC/LINE, typu combo XLR/jack z niezależnymi pokrętłami GAIN oraz załączanym zasilaniem Phantom +48 V. Wejście numer 2 może pracować również w trybie HI-Z.
Interfejs wyposażono ponadto w dwa wyjścia liniowe i wyjście słuchawkowe typu jack 1/4” z niezależną regulacją głośności.
Oczywiście UR22mkII posiada wejście i wyjście MIDI.
Urządzenie udostępnia też realizowaną sprzętowo funkcję monitoringu oraz funkcję LOOPBACK, umożliwiającą strumieniowanie dźwięku na żywo.

Mikrofon ST-M01csm_mic-cable-collage_6424cf94a4

W zestawie znajdziemy również wielkomembranowy mikrofon, świetnie nadający się zarówno do tworzenia swoich partii wokalnych, jak i sesji komentatorskich.
Firma Steinberg zadbała również o dorzucenie do pakietu sztywnego uchwytu i przewodu do połączenia mikrofonu z Interfejsem Audio.

Słuchawki ST-H01

csm_phones-collage-sm_79600578f3

Dynamiczne słuchawki o konstrukcji zamkniętej, które nadadzą naszej pracy komfortu w odsłuchiwaniu materiału dźwiękowego.

Oprogramowanie

W skład całego zestawu wchodzi niemały softwarowy pakiet startowy.
Cubase AI, Cubasis LE oraz Wavelab LE.
Oprogramowanie to słynie z przyjaznego interfejsu graficznego, przez co praca za pośrednictwem produktów Steinberg jest na tyle intuicyjna, że nawet początkujący artysta czy komentator poradzi sobie ze startem w świat domowego studia.

Oczekiwanie

Prawdę mówiąc, częściej spodziewam się informacji o tzw. packach z wysokiej półki cenowej.
Tym razem firma Steinberg zaskoczyła pewnie nie tylko mnie, ale i wielu zastanawiających się nad wystartowaniem w świat muzyki, komentatorki i wszelakiej maści działalności audio, która często niesie ze sobą olbrzymie koszty inwestycji w swoją pasję.
Oczywiście, trzeba sobie powiedzieć szczerze, że taki zestaw nie zaspokoi naszych potrzeb w momencie, gdy chcemy prowadzić prawdziwe studio, jednak wszyscy mniej lub bardziej amatorsko podchodzący do zagadnienia, mogą zaopatrzyć się w taki pakiet startowy.

Osobiście będę polecał Steinbergowski UR22mkII Recording Pack, moim znajomym, mojej ekipie gitarowych pasjonatów i wszystkim tym, którzy zamiast tępo wpatrywać się w seriale telewizyjne pragnął zrobić coś fajnego.
Niekoniecznie licząc zyski z wydanych płyt.
Niestety nie udało mi się znaleźć jeszcze ceny zestawu, ale sądząc po modelach znajdujących się w Packu, śmiem twierdzić, że będzie na niego stać większość z nas.
A przynajmniej, nie pochłonie on kilku kredytów rozłożonych na milion rat.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o UR22mkII Recording Pack, zapraszamy na
stronę producenta Steinberg.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj