Softube Model 84 czyli Roland Juno-106 w formie pluginu

0

Szwedzi z Softube wzięli na warsztat słynny analogowy syntezator polifoniczny firmy Roland z roku 1984. Co z tego wyszło? Zobaczcie i posłuchajcie sami!

Uwieczniony w niezliczonych nagraniach złotego okresu muzyki elektronicznej, ery disco i synth-popu, syntezator Roland Juno-106 to bardzo pożądany instrument wśród osób poszukujących TEGO brzmienia z lat 80-tych.

Właśnie dla nich firma Softube stworzyła wtyczkę o wymownej nazwie Model 84, będącą wierną reprodukcją tego analogowego urządzenia w domenie cyfrowej – włącznie z oryginalnymi presetami brzmieniowymi! Oprócz tego dodano też kilka nowych parametrów do regulacji przez użytkownika, jak Velocity i Aftertouch, a także garść gotowych ustawień przygotowanych przez współczesnych artystów.

Model 84 może działać jako kompleksowa wtyczka wirtualnego instrumentu, ale niektóre jego sekcje mogą też funkcjonować w ramach systemu Softube Modular oraz Softube Amp Room, co jeszcze rozszerza możliwości jego zastosowania w połączeniu z innymi wirtualnymi urządzeniami.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.softube.com/model-84
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

Posłuchajcie próbek brzmień i możliwości Model 84:

A oto porównanie software’owej wersji Softube z oryginałem Rolanda:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj