Softube Model 82 czyli Roland SH-101 powraca!

429
Softube Model 82

Najnowszy Softube Model 82 to plugin, w którym wskrzeszono oryginalne brzmienia analogowego syntezatora Roland SH-101 z początku lat 80!

Mimo iż nie jest to oficjalna reprodukcja syntezatora Rolanda, nietrudno domyślić się, że Model 82 wzorowany jest na SH-101 – wystarczy spojrzeć na panel wirtualnego instrumentu (łącznie z jego trzema kolorami: niebieskim, biało-srebrnym i czerwonym) czy odpowiednio zinterpretować nazwę pluginu Softube (Roland SH-101 debiutował w roku 1982).

Nowa wtyczka Model 82 ma precyzyjnie modelować dźwięk sprzętowego oryginału, jednocześnie czyniąc sekwencer i arpeggiator bardziej przyjaznymi dla użycia w aplikacjach DAW. Ponadto jest tu kilka dodatkowych funkcji, takich jak dublowanie stereo (pierwowzór Rolanda był sprzętem monofonicznym) czy pokrętło przesterowania/nasycenia Drive.

Oprócz podstawowej wersji wtyczki na PC i Mac w formatach VST/AU/AAX, nabywcy pluginu otrzymają również pięć osobnych modułów do użycia w Softube Modular. Premierowa, promocyjna cena Softube Model 82 to 79 EUR (później podskoczy do 99 EUR).

Więcej szczegółów
Producent: https://www.softube.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl