Słuchawki AKG K371 w siedzibie zespołu Foo Fighters – Studio 606

0
AKG-K371-w-606-Studio-Foo-Fighters

Studio 606 to nowoczesne studio nagraniowe i siedziba nagrodzonego Grammy zespołu Foo Fighters, które jest skarbnicą dla audiofilów i fanów muzyki rockowej. Ich inżynierowie dźwięku używają nausznych słuchawek AKG K371 do nagrywania i miksowania.

Specjalizujące się w analogowych metodach nagrywania na taśmę studio, mieści również niestandardową konsolę nagraniową Neve 8028 z Sound City – legendarnego studia, w którym niezliczeni artyści nagrywali niektóre ze swoich najbardziej znaczących dzieł.

Ponieważ większość zespołów nagrywających w Studio 606 preferuje nagrywanie podczas grania na żywo w jednym pomieszczeniu, studio wymagało wysokiej jakości słuchawek z zamkniętym tyłem, które zapewniłyby wystarczającą izolację akustyczną i zapobiegłyby przenikaniu dźwięku.

606-Studio-Foo-Fighters

Ponadto, aby zapewnić precyzyjny dźwięk podczas nagrywania i miksowania, inżynierowie studia potrzebowali słuchawek o zrównoważonej i niekoloryzowanej charakterystyce częstotliwościowej. Aby spełnić te wymagania, studio zakupiło osiem par słuchawek AKG K371.

“Zazwyczaj muzycy, których nagrywamy, siedzą w pokoju z perkusistą, więc jest głośno. Jest to ogromne pomieszczenie do nagrywania na żywo i jest w nim wiele odbić, więc siedzisz tam i próbujesz zwalczyć dźwięki talerzy i innych elementów. Mieliśmy słuchawki, które były świetne przez długi czas, ale zaczęły się rozpadać i nie były najlepsze w izolowaniu dźwięków. 

Jeśli ktoś puszczał w słuchawkach ścieżkę dźwiękową lub muzykę, słychać ją było w całym pomieszczeniu, co powodowało przesycenie dźwiękiem. Chcieliśmy dokonać modernizacji i okazało się, że AKG K371 izolują naprawdę dobrze, a jednocześnie pozwalają poczuć żywość pomieszczenia.”

– powiedział Oliver Roman, inżynier dźwięku w Studio 606

AKG-K371-BT

Przypomnijmy, że słuchawki AKG K371 to model skierowany do najbardziej wymagających. Dostępny jest także w wersji bezprzewodowej Bluetooth. Ważą jedynie 255 gramów, są wokółuszną, zamkniętą konstrukcją z doskonałą izolacją oraz owalnymi nausznicami z gąbek doskonale dopasowujących się do ucha. Swoją premierę miały w 2019 roku i od tego czasu z powodzeniem sprzedawane są na całym świecie, tym oczywiście także w Polsce.

Sugerowana cena: ok 650 PLN.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.akg.com
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

Nowe słuchawki studyjne AKG K361 i K371

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj