(Short Test) ValhallaDSP – Wyśmienite algorytmy pogłosu

0

Pogłos (reverb) to jeden z podstawowych efektów wzbogacających brzmienie. Od dłuższego czasu na rynku jedną z lepszych propozycji jest Valhalla.

ValhallaDSP to producent, a właściwie osoba – pasjonat, który do zaoferowania ma cztery rodzaje pogłosów. W zależności od upodobań i potrzeb każdy może wybrać coś dla siebie.

Valhalla Plate jest to pogłos płytowy zawierający 12 algorytmów. Możliwe jest uzyskanie czystszego lub bardziej metalicznego brzmienia, budowania przestrzennego dźwięku, filtrowania i modulacji.

valhallaplate

Kolejno mamy Valhalla VintageVerb inspirowany klasycznymi sprzętowymi pogłosami z lat 70/80. Przyznam się, że jest to mój osobisty faworyt. Korzysta aż z 15 algorytmów oraz z trzech kolorytów odnoszących się do lat 70/80 i współczesności. Jest bardzo prosty w obsłudze i często polecany dla początkujących.

vintage

Valhalla Room to pogłos produkujący naturalne, klasyczne brzmienie. Jest bardzo precyzyjny z możliwością kontroli takich detali jak wybrzmiewanie czy zanikanie. Wyposażony jest w 12 algorytmów zaprojektowanych po mistrzowsku.

room

Valhalla Shimmer to czwarty z reverbów przeznaczony dla osób lubiących lub potrzebujących psychodelicznych wrażeń. Jego brzmienie to totalny odlot. Posiada algorytmy, które budują olbrzymie przestrzenie. Dodatkowo oferuje możliwość zmiany parametrów w czasie rzeczywistym przy niskim wykorzystaniu mocy komputera oraz pitch.

shimmer

Oprócz ostatniego czyli Valhalla Shimmer reszta zaprojektowana jest raczej do jednorazowego ustawienia. Niektóre funkcje w momencie edycji wydają z siebie kliki co na pewno nie jest wskazane podczas pracy z efektem live. Na początku było to dość zniechęcające dla mnie, dlatego szukałem wciąż czegoś innego – idealnego. Niestety, a może stety – nie znalazłem. Okazuje się, że pogłosy ValhallaDSP są jednymi z lepszych, zwłaszcza dzięki różnorodności, jakości algorytmów i prostocie.

Efekty te to czysty minimalizm wyglądu i obsługi, który posiada w sobie ogromną moc. Kolejną zaletą jest cena. Każdy z osobna kosztuje po 50 dolarów. Niedowiarków i chętnych odsyłam na oficjalną stronę internetową, na której można wypróbować pokazujące pełne możliwości dema (jedyna różnica z pełną wersją jest taka, że wyciszają się systematycznie co jakiś czas).

Strona Valhalli jest tutaj, a poniżej filmik przedstawiający jeden z pogłosów:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj