Shure Classic Collection – marzenie wielu wokalistów…

232

Charakterystyczne wzornictwo jest tak samo rozpoznawalne jak logo samego producenta, który produkuje te mikrofony. Shure Classic Collection to niewątpliwie ikona sceny wokalnej.

Najbardziej charakterystyczny model tej serii to mikrofon o symbolu 55SH, używany przez samego Elvisa Presleya, posiadający rozpoznawalną obudowę z odlewu w wykończeniu chromowanym satynowym, co zapewnia mu wybitnie klasyczny wygląd i odbiór.

Jednokierunkowa, kardioidalna charakterystyka przetwornika gwarantuje minimalną obecność sygnałów docierających z tyłu mikrofonu. Cecha ta pozwala wykorzystywać ten model w małej odległości od głośników bez powstawania zjawiska sprzężenia zwrotnego.

Jak pisze sama firma na temat swojej kolekcji?

Shure Classic Collection składa się z zestawu niezwykle znanych mikrofonów, które posiadają eleganckie wzornictwo będące ikoną mikrofonu. Ponadczasowy styl i kulturowe znaczenie z Kolekcji Klasycznej ucieleśnia czasy rock & rolla i rhythm & blues’a kiedy królowały na scenie.

Ja myślę, że warto im wierzyć. Jeśli chcecie poznać całą serię tych mikrofonów i poznać szczegóły techniczne zapraszamy na polską stronę producenta www.shure.pl