RODE NT1 Signature Series – najnowsza edycja kultowego mikrofonu!

0
RODE-NT1-Signature-Series_uptone

RODE NT1 Signature Series to, po niedawno zaprezentowanym modelu NT1 5th Gen, najnowsza edycja kultowego studyjnego mikrofonu pojemnościowego RODE NT1. Co wyróżnia go poza możliwością wybrania jednej z sześciu wersji kolorystycznych?

Z ponad 6 milionami sprzedanych egzemplarzy w swojej trzydziestoletniej historii, NT1 jest jednym z  najpopularniejszych mikrofonów studyjnych na świecie, uwielbianym przez wszystkich, od amatorów w domowym zaciszu i profesjonalistów w studio, po podcasterów, streamerów, lektorów i twórców treści.

rode-nt1-history-all-models

Na początku tego roku firma RODE wprowadziła do oferty mikrofon NT1 5th Gen, czyli najnowszą ewolucję uniwersalnego mikrofonu NT1, który połączył klasyczną sygnaturę brzmienia NT1 z najnowocześniejszą technologią, taką jak pierwsze na świecie wyjście Dual Connect umożliwiające zarówno połączenie XLR, jak i USB, 32-bitowe wyjście cyfrowe typu float oraz wbudowany procesor DSP. Szerzej na jego temat pisaliśmy TUTAJ.

Najnowszy RODE NT1 Signature dołącza do NT1 5. generacji w aktualnej ofercie, oferując te same wysokowydajne specyfikacje i klasyczną charakterystykę dźwięku NT1, z oryginalną konstrukcją tylko XLR z poprzednich generacji.

Oferując wyjątkową jakość dźwięku, najlepsze w swojej klasie specyfikacje, legendarną jakość wykonania RØDE i niesamowitą przystępność cenową, seria NT1 Signature potwierdza, że NT1 jest standardowym studyjnym mikrofonem pojemnościowym. Po raz pierwszy w historii, seria NT1 Signature oferuje również NT1 w szerokiej gamie limitowanych kolorów, w tym czerwonym, zielonym, fioletowym, różowym i niebieskim, pozwalając twórcom wyrazić swój charakterystyczny styl zarówno dźwiękiem, jak i kolorem.

rode-nt1-signature-series-colors

„Kiedy projektowaliśmy NT1 5. generacji, nie tylko dodaliśmy rewolucyjną technologię cyfrową, ale także przeprojektowaliśmy obwody analogowe, aby zapewnić lepszą wydajność, zachowując jednocześnie klasyczne brzmienie NT1, które wszyscy kochają. Dzięki serii NT1 Signature chcieliśmy zaoferować twórcom ten nowy i ulepszony NT1 z oryginalną, czysto analogową konstrukcją poprzednich generacji – a także możliwość uzyskania go w ulubionym kolorze, aby dopasować go do własnej unikalnej estetyki!”

– powiedział Damien Wilson, CEO RØDE

RODE NT1 Signature jest wykonany z najwyższej jakości komponentów w precyzyjnych zakładach produkcyjnych RØDE w Sydney w Australii i jest objęta wiodącą w branży 10-letnią gwarancją RØDE! Każdy mikrofon jest również wyposażony w studyjnej klasy uchwyt przeciwwstrząsowy i pop filtr oraz wysokiej jakości kabel XLR.

rode-nt1-black

Główne cechy:

 • Kapsuła pojemnościowa RØDE HF6 z dużą membraną (1 cal), precyzyjnie zaprojektowana z zachowaniem submikronowej tolerancji
 • Ścisła kardioidalna charakterystyka kierunkowa zapewnia doskonałe tłumienie szumów tła.
 • Klasyczny dźwięk NT1 – bogate, ciepłe basy, szczegółowe średnie tony i wyraziste wysokie tony zapewniają wyjątkową jakość w szerokim zakresie zastosowań studyjnych.
 • Płynne pasmo przenoszenia i wysoka czułość zapewniają wyjątkowy balans i transparentność.
 • Wyjątkowo niski poziom szumów (4 dBA) – najcichszy studyjny mikrofon pojemnościowy na świecie.
 • Wysokie możliwości obsługi SPL do przechwytywania bardzo głośnych dźwięków.
 • W zestawie studyjnej klasy uchwyt przeciwwstrząsowy i pop-filtr oraz wysokiej jakości kabel XLR.
 • Dostępne w klasycznej czerni lub w wielu limitowanych kolorach, w tym czerwonym, zielonym, fioletowym, różowym i niebieskim.
 • Wytrzymała aluminiowa obudowa i wysokiej jakości wykończenia – wysoce odporne na zadrapania i zarysowania.
 • Wiodąca w branży 10-letnia gwarancja.
 • Zaprojektowany i wykonany w precyzyjnych zakładach produkcyjnych RØDE w Sydney w Australii.

Więcej szczegółów
Producent: https://rode.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj