RODE NT1 5th Generation! XLR czy USB? Używaj jak chcesz!

0
RODE-NT1-5th-Gen

RODE NT1, od lat popularny wybór wśród wielu domowych, jak i profesjonalnych studiów nagrań, chwalony jest za niskie szumy oraz znakomity stosunek jakości dźwięku do ceny. Producent zaprezentował właśnie jego 5 generację, która oferuje znane i lubiane brzmienie, rozszerzoną o innowacyjną technologię!

RODE wprowadza do oferty nowy mikrofon NT1 5th Gen, najnowszą ewolucję uniwersalnego mikrofonu NT1, uznawanego za jeden z najbardziej popularnych mikrofonów studyjnych na świecie, co mają potwierdzać zawrotne wyniki jego sprzedaży.

Rode NT1 5th Gen to wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy, który łączy klasyczne brzmienie kultowego NT1 z innowacyjną technologią, niespotykaną do tej pory w tego typu mikrofonie. Należą do nich niej niewątpliwie rewolucyjne wyjścia:

  • Wyjście Dual Connect – zgłoszone do opatentowania przez RØDE. Oferuje zarówno złącze XLR, jak i USB-C, co pozwala podłączyć mikrofon do interfejsu audio, miksera, konsolety lub innego sprzętu audio poprzez XLR (do tradycyjnej analogowej obsługi) lub bezpośrednio do komputera poprzez USB (do nagrywania typu plug-and-play);
  • 32-bitowe wyjście cyfrowe (32-bit float) – pozwala uchwycić pełny zakres dynamiczny mikrofonu, jednocześnie umożliwiając użytkownikom nagrywającym w DAW-ie dostosowanie dźwięku do optymalnego poziomu po nagraniu. Oznacza to, że użytkownicy mogą podłączyć mikrofon do komputera i natychmiast rozpocząć nagrywanie bez obawy, że ich dźwięk zostanie zniszczony przez przesterowanie lub zniekształcenia.

Zapraszamy przy tej okazji do poniższych materiałów wideo, w których Dan Woodall demonstruje, jak działa 32-bitowe nagrywanie float z RØDE NT1 5th Generation:

Wyjście cyfrowe posiada również ultra-niskoszumowy przedwzmacniacz o wysokim poziomie wzmocnienia RØDE Revolution Preamp™ i konwersję analogowo-cyfrową w ultrawysokiej rozdzielczości (do 192 kHz). Wbudowany potężny procesor DSP APHEX® pozwala z kolei użytkownikom na wykorzystywanie zaawansowanego przetwarzania dźwięku do ich nagrań, w tym kompresora, bramki szumów, dwustopniowego filtra górnoprzepustowego oraz legendarnych efektów Aural Exciter™ i Big Bottom™.

RODE NT1 5th Gen

Za pośrednictwem dodanych za darmo przez RØDE aplikacji – RØDE Central i RØDE Connect – dostępne są dwa tryby przetwarzania: intuicyjny edytor VoxLab™ z prostą regulacją Depth, Sparkle i Punch oraz zaawansowany edytor, oferujący szczegółowe ustawienia każdego parametru.

Mikrofon dostępny będzie zarówno w wersji srebrnej i czarnej, a jego sugerowana cena to 1444 PLN. Oficjalna sprzedaż mikrofonu rusza 28 lutego 2023.

RODE NT1 5th Gen

W zestawie z mikrofonem NT1 5th Gen, znajdziecie wszystko czego potrzebujecie, aby rozpocząć nagrywanie, w tym kable XLR i USB, a także studyjnej klasy uchwyt wstrząsowy i pop filtr.

Więcej szczegółów
Producent: https://rode.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj