Hercules Monitor 5: monitory odsłuchowe na codzień i do studia [VIDEO]

1
Hercules Monitor 5

Marka Hercules DJ znana jest przede wszystkim z szerokiej gamy kontrolerów DJ-skich jednak ich oferta obejmuje także inny przydatny dla DJ sprzęt muzyczny jak słuchawki czy monitory odsłuchowe. Flagowym przedstawicielem tej ostatniej grupy są aktywne monitory Hercules Monitor 5. Co oferują?

Hercules Monitor 5 to ‌para aktywnych monitorów odsłuchowych, przeznaczonych zarówno do tworzenia i miksowania muzyki jak i codziennego słuchania waszych ulubionych utworów. Szeroka paleta wejść (RCA, XLR, TRS), do tego sekcja filtrów korekcyjnych dla niskich i wysokich częstotliwości, a także porty bas reflex umieszczonych na froncie sprawiają, że monitory te mogą być bardzo ciekawą i atrakcyjną cenowo propozycją (ok. 1350 PLN za parę) dla osób zajmujących się tworzeniem muzyki w swoim domowym zaciszu. Do tego ich całkiem przyzwoita moc (80 watów na stronę) sprawia, że sprawdzą się do nagłośnienia niejednej domówki 😉

Hercules Monitor 5

Na uwagę zasługuje fakt, że monitory wykonane są z płyty MDF o grubości 9 mm, co ma gwarantować redukcję nieporządanych wibracji. Gabaryty są dość standardowe jak na konstrukcję opartą na 5-calowym głośniku niskotonowym, z charakterystyczną żółtą membraną wykonaną z kompozyty kawlarowego. Jak w przypadku większości odsłuchów, przeznaczonych głównie do pracy w domu, także tutaj dla wygody użytkownika, włącznik zasilania oraz pokrętło głośności znajduje się na froncie. O pracy monitorów świadczy niebieskie podświetlenie wokół potencjometru głośności. Co ciekawe producent zapewnia, że mogą one pracować zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej.

Hercules Monitor 5

Zapraszamy zatem do krótkiej prezentacji tych monitorów:

Więcej szczegółów
Producent: https://www.hercules.com
Dystrybutor: https://soundstation.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj