Przedstawiamy Eve Audio SC2070: nowe 6,5″ 2-drożne monitory studyjne!

357
Eve-Audio-SC2070

EVE Audio SC2070 to debiutujący właśnie najnowszy monitor studyjny bliskiego/średniego pola niemieckiego producenta sprzętu pro audio. Ten aktywny dwudrożny monitor może się pochwalić nowo opracowanym przetwornikiem AMT RS7, który jest największym AMT zastosowanym w dwudrożnym monitorze!

Po dwóch świetnie przyjętych, trójdrożnych modelach – nagrodzonym TEC Award SC4070 i kompaktowym SC3070EVE Audio prezentuje nowy, dwudrożny monitor SC2070. Specjalnie zaprojektowany do tego modelu przetwornik AMT jest największym tego typu rozwiązaniem, jakie kiedykolwiek znalazło się w monitorze dwudrożnym. Powierzchnia membrany jest ponad 1,5 raza większa od tego, który znalazł się w konstrukcjach RS1, RS2, RS3 i RS3.1, a jednocześnie prawie tak duża jak w topowych modelach SC3010 i SC3012.

EVE Audio SC2070 to wysokiej jakości odsłuch studyjny bliskiego/średniego pola, który łączy w sobie zaawansowane technologie ze znanych już flagowych konstrukcji monitora SC3070 i nagrodzonego nagrodą TEC – SC4070, jednak tym razem w kompaktowym dwudrożnym monitorze.

Najbardziej wyróżniającą cechą SC2070 jest nowo opracowany przetwornik AMT (Air Motion Transformer) RS7, który jest największym AMT zastosowanym w dwudrożnym monitorze. Powierzchnia membrany jest 1,5 raza większa w porównaniu do głośnika wysokotonowego zastosowanego w modelu SC207. RS7 został opracowany specjalnie dla SC2070, aby osiągnąć wyjątkowo niską jak na monitor dwudrożny częstotliwość zwrotnicy (1.800Hz).

SC207-SC2070
EVE Audio SC207 & SC2070

Producent zapewnia, że wysokie i górne częstotliwości średnie są reprodukowane z niezrównaną precyzją i rozdzielczością, ujawniając najmniejsze niuanse. Jakość średnicy jest zapewnione na poziomie takim, jaki normalnie występuje w systemach trójdrożnych.

Całkowicie nowy przetwornik Air Motion Transformer jest sprzężony z 6,5-calowym głośnikiem niskotonowym SilverCone napędzanym przez wyrafinowany system magnesów z miedzianą nakładką o niskim poziomie zniekształceń i 1,5-calową cewką. Zoptymalizowana, niskorezonansowa obudowa ze wzmocnioną przednią ścianą zapewnia wyjątkową stabilność konstrukcji mechanicznej monitora, a ścięte krawędzie obudowy redukują dyfrakcję dźwięku.

Wszystkie parametry pasma przenoszenia SC2070 są kontrolowane za pomocą pokrętła SMART-knob, które jest znakiem rozpoznawczym wszystkich monitorów studyjnych EVE Audio.

Eve Audio SC2070

Elektronika DSP o wysokiej rozdzielczości wspierana jest przez najwyższej jakości przetwornik A/D firmy Burr-Brown. DSP zapewnia filtrowanie bez opóźnień i jednocześnie chroni przetworniki w całym zakresie częstotliwości przed przegrzaniem. Po włączeniu głośność monitora rośnie powoli, aby pozostawić wystarczająco dużo czasu na zmniejszenie głośności źródła, jeśli sygnał wejściowy jest zbyt głośny.

Ustawienia głośności systemu, a także regulacji filtrów zależnie od potrzeb w pomieszczeniu (filtru dolnopółkowego, górnopółkowego i korekcji średnicy) można wygodnie wykonać z przodu obudowy. Wszystkie ustawienia wyświetlane są na pierścieniu LED, zapewniając natychmiastową i precyzyjną informację o wybranych wartościach. Również jasność pierścienia LED może być regulowana jeśli pracujemy w ciemnym środowisku lub przy wideo.

Dwa wysokiej jakości wzmacniacze klasy D o łącznej mocy wyjściowej 250 W są bezpośrednio podłączone do sekcji DSP bez dodatkowej konwersji, aby zapewnić ekstremalną niezawodność i maksymalny poziom wyjściowy 116dB (SPL @ 1m, półprzestrzeń, para).

Więcej szczegółów
Producent: https://eve-audio.de
Dystrybutor: https://audiotechpro.pl