Preampy mikrofonowe Dizengoff Audio D4 oraz DA2

0

Do niedawna, firma Dizengoff Audio była dla nas zagadką. Dzięki firmie Audiostacja, przedstawicielowi tej marki, odkrywamy ją i dzielimy się tą informacją zabierając Was w sentymentalna podróż…

Dizengoff Audio to niewielka manufaktura mieszcząca się w Chicago wytwarzająca sprzęt studyjny przeznaczony do rejestracji dźwięku, a dokładnie mówiąc preampy (przedwzmacniacze) mikrofonowe nawiązujące brzmieniem i wykonaniem do klasycznych rozwiązań z lat 60-tych. Poznajcie model D4 oraz DA2.

Dizengoff Audio D4 to preamp mikrofonowy wzorowany na rzadkiej konsolecie brytyjskiej z lat sześćdziesiątych, która wzięła udział w nagrywaniu albumów The Beatles, Pink Floyd i Zombies w latach 1964–1968. Uważa się je także za brzmienie „Revolution” Johna Lennona. Odpowiednie przesterowanie osiągnięto w tym utworze dzięki dwóm połączonym szeregowo kanałom konsolety. Pierwowzór pozwalał na trzy ustawienia wzmocnienia: +36, +40 i +46 dB z dodanym pokrętłem do precyzyjnej regulacji.

Oryginalny układ został zaprojektowany przez Recording Engineering Development Department jako zamiennik modułu Siemens V72S, używanego we wczesnej wersji brytyjskiej konsolety. Miał on trzy ustawienia wzmocnienia (+36, +40 i +46) i pokrętło do precyzyjnej regulacji, dające użytkownikowi możliwość zmiany gainu o kilka dB.

D4 rozszerzyło ten zakres i dało możliwość regulacji w zakresie od +20 do +60 dB przy użyciu 12-stopniowego tłumika obrotowego. Tak jak w przypadku oryginalnej konstrukcji, D4 umożliwia precyzyjne dostrojenie wzmocnienia o 2 – 4 dB w zależności od ustawienia przełącznika.


Preamp mikrofonowy Dizengoff Audio DA2 wzorowany jest na RCA BA2, który w latach pięćdziesiątych stosowano w filmie, studiach radiowych, telewizyjnych i nagraniowych.
Ma wspaniały headroom i uderza niskim środkiem, dając brzmienie gładkie, ciepłe i raczej ciężkie, którego można spodziewać się po amerykańskiej konstrukcji lampowej z tego okresu.

Redaktor naczelny miesięcznika „Estrada i Studio” stwierdził w teście, że DA2 ,„Ma brzmienie utożsamiane z tego typu urządzeniami – mocne, ciepłe i wyraziste – a jednocześnie szumi bardzo nieznacznie i zapewnia spory zapas dynamiki”.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.dizengoffaudio.com oraz www.audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here