POLYEND TRACKER przetestowany! [VIDEO]

319
Polyend-Tracker_uptone
Polyend Tracker

TRACKER to groovebox, który zadebiutował na rynku muzycznym w ubiegłym roku, a stworzyła go polska firma POLYEND. Niedawno trafił on na warsztat testowy Maćka Polańskiego z serwisu musoneo.com. Sprawdźmy zatem co ma do zaoferowania!

Jak wspominaliśmy przy okazji premiery urządzenia, POLYEND TRACKER inspirowany jest trackerami, czyli specyficznymi programami muzycznymi popularnymi w latach 80 i 90-tych. Czy zatem to wolnostojące i przenośne urządzenie posiada wszystko, co jest potrzebne do wyprodukowania współczesnego albumu muzycznego w dowolnym miejscu? Zapraszamy do oglądania najnowszego testu:

POLYEND TRACKER pozwala tworzyć i grać na żywo projekty złożone z maksymalnie 255 8-ścieżkowych sekwencji liczących do 128 kroków każda. Próbki ładowane są do pamięci urządzenia bezpośrednio z dołączonej 16 GB karty microSD, posługując się przeglądarką przypominającą komputerowy eksplorator plików czy może bardziej słynnego Norton Commandera…?

Polyend Tracker

W każdym projekcie możemy wykorzystać maksymalnie 48 próbek, w tym także pętli, które mogą być dzielone na “plasterki” za pomocą wbudowanego edytora. Próbki są konwertowane do formatu mono podczas importu, ale każdą z nich możemy w szerokim zakresie edytować, poddawać operacjom i efektom offline, a także kształtować za pomocą obwiedni, LFO i filtrów.

Polyend-Tracker

Urządzenie umożliwia także sampling z wejścia mikrofonowego i liniowego oraz wbudowanego odbiornika radiowego. Sekwencje możemy wprowadzać krok-po-kroku, rejestrować za pomocą niedynamicznej klawiatury padowej lub nagrywać za pomocą klawiatury MIDI poprzez USB. W każdym kroku, na każdej z ośmiu dostępnych ścieżek możemy zapisać informacje dot. użytej próbki, wysokości dźwięku (częstotliwości jej odtwarzania w wartościach nutowych), a także sposobu jej odtwarzania – np. głośności, umiejscowienia w panoramie, wartości częstotliwości odcięcia filtru, pozycji wavetable, kierunku odtwarzania, zapętlaniu itd.

Jeśli nie mamy pomysłu na linię basu czy melodię możemy posłużyć się rozmaitymi generatorami przebiegów, określając gęstość, zakres nut a nawet skalę muzyczną. Losowość możemy wprowadzać także w odniesieniu do innych parametrów i efektów.

Polyend-Tracker

Potężny, rozbudowany sekwencer czyni Trackera świetnym partnerem dla systemów modularnych i syntezatorów sprzętowych. Sygnał MIDI może być wysyłany za pośrednictwem portu USB i/lub wyjścia MIDI. Zapis lub jego fragmenty możemy łatwo kopiować pomiędzy patternami, budując w ten sposób kompletne aranżacje. Całości dopełnia tryb performatywny, umożliwiający wprowadzanie czasowych zmian dużej liczby parametrów w odniesieniu do wybranych elementów miksu. Urządzenia oferuje także pogłos i delay działające w trybie wysyłkowym oraz enhancer niskich tonów, procesor stereo, a także limiter z funkcją kluczowania.

Pomimo zastosowania dużego, kolorowego wyświetlacza LCD i podświetlanych przycisków, Trackera możemy zasilić niemal z każdego Powerbanka, wystarczy zaledwie 1000mA.

Więcej szczegółów
Producent: https://polyend.com
Dystrybutor: https://soundstation.pl/polyend