Nowy mikrofon konferencyjny QSC NM-T1 i sieciowe głośniki z serii NL Series

0
Mikrofon-i-glosniki-sieciowe-QSC-Q-SYS

Amerykańska firma QSC wprowadza do oferty nowy mikrofon konferencyjny NM-T1 oraz sieciowe głośniki z serii NL Series, które są częścią pakietu produktów Q-SYS do zdalnej współpracy.

Firma QSC zaprezentowała swój pierwszy nablatowy mikrofon sieciowy NM-T1 oraz sieciowe głośniki z serii NL Series przeznaczone do współpracy z działającą w chmurze platformą Q-SYS do zarządzania dźwiękiem, obrazem oraz sterowania. Wspierane przez system operacyjny Q-SYS OS, nowe produkty są uzupełnieniem dla ostatnio wprowadzonych kamer konferencyjnych Q-SYS NC Series oraz sieciowych kontrolerów z ekranem dotykowym Q-SYS TSC Series Gen 3. Razem tworzą kompletny pakiet produktów Q-SYS do zdalnej współpracy, który działa w oparciu o natywny protokół IP i jest przeznaczony dla projektantów, konsultantów, integratorów i użytkowników końcowych rozwiązań IT.

Mikrofony sieciowe Q-SYS NM Series

QSC-Q-SYS-NM-Series-NM-T1

Q-SYS NM Series NM-T1 jest nablatowym mikrofonem sieciowym PoE, który wykorzystuje zaawansowaną technologię kształtowania wiązki i oferuje cztery strefy konfigurowane programowo z maksymalnie 360° pokryciem. Umożliwia to minimalizację szumów i hałasu zewnętrznego oraz poprawia zrozumiałość mowy w celu uzyskania optymalnych warunków współpracy. NM-T1 pozwala użytkownikom łatwo zarządzać spotkaniami dzięki zastosowaniu w pełni programowalnego pierścienia świetlnego LED RGB, który wizualnie wskazuje stan wyciszenia mikrofonu. W celu zapewnienia obsługi bezdotykowej został zamontowany czujnik zbliżeniowy, który jest aktywowany przez przesunięcie ręki nad mikrofonem.

Całe przetwarzanie sygnału NM-T1 jest dokonywane centralnie przez procesor Q-SYS Core. Zapewnia to wyjątkową elastyczność przetwarzania dźwięku i uzyskanie właściwego zapasu dynamiki w celu dalszego ulepszania sygnału mikrofonu w miejscu jego pracy przy wykorzystaniu oprogramowania, teraz i w przyszłości. Na przykład nowe skalowalne licencje Q-SYS Collaboration Bundle dla Q-SYS Core Nano lub Core 8 Flex pozwalają użytkownikom na zwiększanie i rozbudowywanie ich instalacji Q-SYS przez odblokowywanie zasobów przetwarzania. Tym samym można używać dodatkowych mikrofonów NM-T1 oraz/lub innych funkcji oferowanych przez oprogramowanie.

Głośniki sieciowe Q-SYS NL Series

QSC-Q-SYS-NL-Series

Głośniki NL Series przeznaczone do współpracy z Q-SYS są dostępne w trzech różnych wersjach, w każdym przypadku zapewniając optymalną reprodukcję głosu oraz muzyki w każdej nowoczesnej przestrzeni konferencyjnej. Pierwszy w ofercie soundbar QSC Q-SYS NL-SB42 to czterocalowy dwudrożny sieciowy soundbar PoE zoptymalizowany pod kątem pracy jako główny głośnik zapewniający dźwięk frontowy, w konfiguracji poziomej lub pionowej. Q-SYS NL-P4 jest czterocalowym, pełnopasmowym sieciowym głośnikiem PoE przeznaczonym do montażu podwieszanego na niezabudowanych sufitach. Q-SYS NL-C4 to z kolei sufitowy czterocalowy głośnik sieciowy PoE przeznaczony do montażu w sufitach podwieszanych.

Modele z serii NL cechują się dopracowanym i eleganckim wzornictwem, które uzupełniają znakomite właściwości brzmieniowe. Dzięki temu użytkownicy mogą dowolnie dobierać i łączyć różne modele w celu dopasowania do indywidualnych potrzeb każdej przestrzeni. Co więcej, integratorzy mogą skorzystać z rozwiązania QSC Intrinsic Correction, aby uprościć proces strojenia za pomocą wbudowanych, specjalnie przygotowanych charakterystyk pracy głośników QSC zapewnianych przez Q-SYS. Wszystkie modele z serii NL mają zaimplementowane rozwiązanie PoE oraz PoE+, dzięki któremu wszelkie sygnały audio, sterowania oraz prąd zasilający mogą być przesyłane za pośrednictwem jednego połączenia sieciowego. W istotny sposób zmniejsza to koszty i złożoność charakterystyczne dla tradycyjnej infrastruktury kablowej, a jednocześnie pozwala znacznie przyspieszyć wdrożenie całego systemu.

Q-SYS Call Sync

Mikrofon serii NM, soundbar z serii NL oraz kontrolery z ekranem dotykowym z serii TSC Gen 3 jako natywne produkty Q-SYS zaprojektowane do bezproblemowej współpracy, korzystają z nowej technologii Q-SYS Call Sync. Pozwala ona na automatyczną synchronizację stanu wyciszenia, kontroli połączeń oraz wskaźników LED stanu pracy między wszystkimi kompatybilnymi produktami Q-SYS, większością platform UC oraz systemów wywołujących (VoIP/POTS), umożliwiając uproszczoną współpracę bez konieczności skomplikowanego programowania. Q-SYS Call Sync będzie dostępny w następnej wersji oprogramowania Q-SYS Designer Software v9.5.

„Te nowości kontynuują rozszerzanie portfolio produktów Q-SYS o rozwiązania bardziej przyjazne dla IT, które zapewnią prawdziwie kompletny system Q-SYS oparty na protokole IP dla praktycznie każdej dynamicznej przestrzeni konferencyjnej. Ideą było zapewnienie elastyczności i prostoty zarówno integratorom, jak i użytkownikom końcowym, przy jednoczesnym wykorzystaniu unikatowej, opartej na oprogramowaniu mocy systemu operacyjnego Q-SYS OS. Celem było uzyskanie naprawdę wyjątkowego podejścia do przestrzeni konferencyjnej i zapewnienie elastyczności systemu w sytuacji, gdy potrzeby w pomieszczeniu będą ewoluować lub się zmienią” – mówi Josh Arnold, starszy menedżer produktu w firmie QSC.

Więcej szczegółów
Producent: www.qsc.com/campaigns/activate-winter-2022
Dystrybutor: aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj