Mikrofony Austrian Audio w trasie koncertowej “The Rolling Stones”

237
The-Rolling-Stones-No-Filter-Tour-2021_uptone

Dave Natale to jeden z najbardziej wpływowych i szanowanych inżynierów dźwięku na żywo. Podczas trasy koncertowej The Rolling Stones “No Filter Tour” towarzyszyły mu m.in. mikrofony wiedeńskiej firmy Austrian Audio.

Trasa The Rolling Stones “No Filter Tour” została zapoczątkowana we wrześniu 2017 roku koncertem w Hamburgu. W ramach tej trasy w lipcu 2018 Stonesi grali również w Warszawie. Amerykańska część trasy miała rozpocząć się w roku 2020. Niestety, pandemia pokrzyżowała plany Stonesów. 

W roku 2021 Mike Jagger i pozostali członkowie zespołu, postanowili ponownie wyruszyć w przerwaną trasę koncertową. Pomimo iż w sierpniu 2021 stracili swojego perkusistę Charlie’go Watts’a, to właśnie z szacunku dla niego i dla swoich fanów podjęli decyzję o nie przekładaniu po raz kolejny “No Filter Tour”.

Osobą odpowiedzialną za miks “No Filter Tour 2021” został legendarny realizator FOH Dave Natale. Współpracował ze Stonesami już wielokrotnie, więc jego dołączenie do amerykańskiej trasy nie było zaskoczeniem. Dave to jeden z najbardziej wpływowych i szanowanych inżynierów dźwięku na żywo. Znany jest ze współpracy między innymi z Prince’em, Tiną Turner, Stevie Nicks, Yes, Motley Crue, Fleetwood Mac, Van Halen i wieloma innymi artystami. Dodatkowo miksował dwa koncerty „Halftime Show” podczas Super Bowl w 2020 i 2021 roku.

Dave-Natale-The-Rolling-Stones-No-Filter-Tour-2021

Dave podczas tras „The Black Crowes” i „No Filter Tour” użył mikrofonów Austrian Audio OC18 oraz CC8 i był z nich bardzo zadowolony. Obie trasy zakończyły się ogromnymi sukcesami, przy czym „No Filter Tour” wyróżnia się jako jedno z największych osiągnięć „The Stones”. Dave po raz kolejny udowodnił, że ma to czego potrzeba do miksowania wydarzeń muzycznych najwyższej rangi.

Więcej szczegółów
Producent: https://austrian.audio
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl