Nowe mikrofony modelujące Universal Audio Sphere: DLX i LX

0
Universal-Audio-Sphere-LX-Sphere-DLX

Universal Audio prezentuje nowe, precyzyjne mikrofony modelujące Sphere DLX i Sphere LX. Dzięki cyfrowej technologii pozwalają one emulować znane i cenione mikrofony takich marek jak Neumann, Telefunken, AKG, Sony i wielu innych nawet po zakończeniu nagrywania!

Z pewnością części z Was nazwa serii mikrofonów wydaje się znajoma. I słusznie. W 2021 roku firma Universal Audio oficjalnie przejęła firmę Townsend Labs, stojącą za znakomitym systemem mikrofonowym Sphere L22, o którym zresztą pisaliśmy wiele razy TUTAJ.

Od zeszłego roku firma Universal Audio, która znana jest przede wszystkim ze świetnych interfejsów audio serii Apollo i Volt, oraz wtyczek UAD, rozpoczęła dywersyfikacje rynku muzycznego, wprowadzając do swojej oferty wysokiej klasy mikrofony do zastosowań studyjnych.

Mikrofony-Universal-Audio

Szerzej o nich pisaliśmy TUTAJ, a ostatnio mieliśmy okazję przetestować model SD-1 Standard [CZYTAJ TEST]. Jednym z nich był wspomniany wyżej Sphere L22, wypuszczony już oficjalnie pod szyldem UA.

Dziś Universal Audio przy zaangażowaniu guru modelowania, Chrisa Townsenda, z dumą ogłaszają nie jeden, a dwa nowe mikrofony modelujące serii Sphere. Przed Wami Sphere DLX i Sphere LX!

Sphere DLX i Sphere LX: czym się różnią?

Sphere DLX zawiera emulacje 38 klasycznych mikrofonów studyjnych, natomiast Sphere LX oferuje 20 modeli mikrofonów w mniejszej obudowie. Każdy z nich jest wyposażony w technologię IsoSphere redukującą barwę dźwięku pomieszczenia, wraz z membranami napylanymi złotem i najniższym poziomem szumów spośród wszystkich mikrofonów w swojej klasie. Poza wspomnianymi emulacjami, w każdym z mikrofonów możemy zmienić również charakterystykę kierunkowości i inne charakterystyki nawet po zakończeniu nagrywania!

ua_sphere_dlx

Sphere DLX – główne korzyści

 • Nagrywaj za pomocą 38 najbardziej pożądanych mikrofonów wstęgowych, pojemnościowych i dynamicznych — modeli mikrofonów Neumann, Telefunken, AKG, Sony i innych.
 • Zmieniaj typ mikrofonu, kierunkowość i pozostałe charakterystyki – nawet już po nagrywaniu
 • Nagrywaj lub monitoruj za pomocą modelowanych mikrofonów i z niemal zerową latencją z interfejsami Apollo
 • Nagrywaj gitarę akustyczną, dęciaki i inne w stereo za pomocą jednego mikrofonu
 • Przy użyciu ustawień wstępnych IsoSphere dostosowanych do studiów domowych i popularnych filtrów izolujących łatwo jest zapanować nad zabarwianiem dźwięku pomieszczenia
 • W zestawie uchwyt antywstrząsowy, kabel 25’ oraz pokrowiec


ua_sphere_lx

Sphere LX – główne korzyści

 • Nagrywaj za pomocą 20 najbardziej pożądanych mikrofonów wstęgowych, pojemnościowych i dynamicznych — modeli mikrofonów Neumann, Telefunken, AKG, Sony i innych.
 • Zmieniaj typ mikrofonu, kierunkowość i pozostałe charakterystyki, nawet już po nagrywaniu
 • Nagrywaj lub monitoruj za pomocą modelowanych mikrofonów i z niemal zerową latencją z interfejsami Apollo
 • Dodaj do swojej kolekcji najlepszy mikrofon do modelowania, z dwiema napylanymi złotem membranami i najniższym poziomem szumu ze wszystkich mikrofonów w swojej klasie
 • W zestawie uchwyt antywstrząsowy, kabel 25’ oraz pokrowiec

Więcej szczegółów
Producent: https://www.uaudio.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj