Nowe mikrofony Lewitt LCT już dostępne!

0

Lewitt LCT 040 MATCH i LCT 140 AIR to mocno wyczekiwane, tegoroczne nowości austriackiego producenta. Jak poinformował dystrybutor marki, firma Mega Music, mikrofony są już dostępne w sklepach! Czym mogą się pochwalić nowe konstrukcje i dla kogo są przeznaczone?

Te stosunkowo niedrogie mikrofony pojemnościowe jak na markę Lewitt, to rozwiązania dedykowane do zastosowań typu homerecording, głównie do instrumentów akustycznych. Producent zapewnia, że jest to wciąż ta sama wysoka jakość, jaką oferuje w swoich flagowych konstrukcjach.

Lewitt LCT 040 MATCH

LCT 040 MATCH jest dostępny jako pojedynczy mikrofon paluszkowy oraz jako stereofoniczna para komplementarna. 

Pośród pierwszych użytkowników, testujących nowe mikrofony znalazł się Martin Zöscher, bardzie znany jako Zed Marty z kanału YouTube o tym samym tytule. Testując model LCT 040 MATCH jako para stereo oraz LCT 140 AIR niezależnie z gitarą akustyczną, określa siebie samego jako “zachwyconego pełnią i szczegółowością brzmienia”  dodając, że „stosunek ceny do jakości jest nie do pobicia”.

Debiutujący w cenie zaledwie 99$ model LCT 040 MATCH posiada bardzo ergonomiczną konstrukcję. Aluminiowa obudowa wykonana w technologii CNC zapewnia maksymalną uniwersalność użytkową w nawet najbardziej zatłoczonych warunkach. Wewnętrzna, specjalnie zaprojektowana kapsuła pojemnościowa została zoptymalizowana pod kątem odwzorowywania naturalnego charakteru instrumentów akustycznych. LCT 040 MATCH stereo para jest dostępny w cenie $189. Jak dodaje producent, jego największą zaletą jest idealne dopasowanie, będące wynikiem procesu analizy i doboru tych mikrofonów, które wykazują identyczne zachowanie – stopień precyzji zazwyczaj niedostępny w tym przedziale cenowym.

Lewitt LCT 140 AIR

Dostępny w cenie 149$ model LCT 140 AIR ustala nowy standard w dźwięku wysokiej jakości przystępnym dla każdego. W dodatku do wyjątkowych funkcji jak tłumienie dźwięku poza-osiowego, wzmocnienia wstępnego oraz filtra dolno-zaporowego, przełącznik SOUND pozwala użytkownikowi wybrać tryb AIR lub FLAT. Podczas gdy pierwszy z nich posiada otwarty, iskrzący charakter, drugi dostarcza liniową odpowiedź częstotliwościową.

“Jesteśmy zachwyceni, że LCT 040 MATCH oraz LCT 140 AIR zostały przywitane z takim zainteresowaniem. Silnie wierzyliśmy, że nastał czas aby naszą technologię udostępnić szerszej publiczności.”

Roman Perschon, założyciel i CEO firmy LEWITT

Więcej szczegółów
Producent: https://www.lewitt-audio.com
Dystrybutor: https://www.megamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here