“U Gonna Love It” – Plastic zapowiadają czwarty krążek

0

Już za kilka miesięcy do sprzedaży trafi najnowszy, czwarty album zespołu Plastic. Krążek zapowiada singiel “U Gonna Love It.”

Plastic to formacja, która od lat konsekwentnie tworzy swój własny muzyczny przekaz. Zespół i duet producencki tworzą Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski. Autorem teledysku do “U Gonna Love It” jest Dawid Krępski, który jest także twórcą innego klipu Plastic – I Want U. Teledysk inspirowany jest Internetem, wakacjami oraz antyestetyką nurtu Vaporware. To kolorowa „pulpa” specjalnie zaprojektowanych winietek w różnych technikach bawiących się tematem ruchu, koloru i kształtu.

Żyjemy zbyt szybko. Gonimy za rzeczami, które nas ominęły. Ważne, by trzymać dystans, nie dać się presji. Możemy spóźnić się z czymś czasem, sztuczka polega na tym, żeby wiedzieć, które rzeczy nie mogą czekać. Niby świat wokół jest coraz bardziej wirtualny, a my wciąż jesteśmy uzależnieni od poczucia racjonalności. Nie bierzcie wszystkiego zbyt serio …”

W “U Gonna Love It” Plastic odwołuje się do swoich electropopowych korzeni. Utwór jest połączeniem tanecznej muzyki elektronicznej z akustycznym wstępem inspirowanym muzyką klasyczną epoki baroku. W swojej treści zachęca do twórczego działania, odwołuje się do wyobraźni i tworzy dystans do rzeczywistości przeładowanej bodźcami:

“U Gonna Love It” to też szeroka gama wszelkiej maści instrumentów klawiszowych. Skrzypią tu oldschoolowe analogi, a właściwie cała ich kultowa armia, m.in.: Roland Juno 106, Moog Prodigy, Arp Oddysey, Korg MS20, Oberheim OB-8, Roland Vocoder Plus VP-330, Crumar Performer, Solina String Synthesizer.

Więcej o zespole na www.facebook.com/plasticspace.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here