Najlepsze wirtualne syntezatory na urządzenia mobilne

0

Urządzenia mobilne zdominowały nasze życie. Dostępne są praktycznie wszędzie, zaopatrzone w różnorodne oprogramowania w tym także syntezatory. Poniżej znajduje się opis kilku świetnych wirtualnych instrumentów tego typu.

Jak zwykle kolejność jest przypadkowa!

1Korg iM1

Jest to emulacja maszyny z 1988 roku, klasycznego syntezatora analogowego. Korg iM1 jest uważany za jeden z najlepszych syntezatorów jaki został stworzony. Mimo iż czas największej popularności przypada na lata 80/90 brzmienie instrumentu wciąż jest świeże i zachwyca swoją jakością.  Co w cyfrowym odpowiedniku? Program zawiera 1000 brzmień (z rozszerzeniami 3,300), 34 efekty, możliwość korzystania z MIDI, pady dotykowe. Korg iM1 to podróż do przeszłości w odświeżonej formie i na najwyższym poziomie.

Oficjalna strona:
http://www.korg.com/us/products/software/korg_im1_for_ipad/


2Arturia iSEM

Arturia jest jednym z najlepszych odtwórców klasycznych syntezatorów w wersji cyfrowej, także nie dziwi fakt wydania jednego z nich na mobilne platformy. iSEM bazuje na Oberheim Synthesizer Expander Module z 1974 roku, jednej z pierwszych maszyn wielofunkcyjnych. Daje możliwość edycji ośmio – dźwiękowego stepera, użycia próbek dźwięków jako oscilatora, korzystania z efektów i programowania arpegio. Ponad 500 presetów zawartych w programie jest gotowych do użycia. Łatwy w obsłudze, pozwalający na uzyskanie ciepłych analogowych brzmień.

Oficjalna strona:
https://www.arturia.com/products/ipad-synths/isem/overview


3Yonac Magellan

Dwa, niezależnie od siebie, pracujące syntezatory połączone w jedno zestawienie dodatkowo okraszone efektami. Każdy do budowy dźwięków wykorzystuje po trzy oscilatory, dwa filtry w 11 typach, dwa LFOs i ADSR krzywej przebiegu. Dodatkowo sekwencer, możliwość tworzenia akordów, arpegio, możliwość pracy z MIDI. Dla tych ciut mniej zaangażowanych w konstruowanie brzmień 300 presetów w wielu inspirujących kategoriach. Dźwięk oferowany przez Yonac Magellan jest potężny i masywny.

Oficjalna strona:
http://www.yonac.com/magellan/


4Moog Model 15 App

No i przyszła kolej na modularny model wirtualnego syntezatora na urządzenia mobilne. Standardowo tworzymy dźwięki łącząc ze sobą moduły. Instrument obsługuje się w wygodny naturalny sposób. Dołączone jest 160 unikalnych presetów, a także samouczki dla osób chcących uzyskać mistrzowski poziom kreacji. Dla wszystkich zainteresowanych pracą z MIDI Moog Model 15 App oferuje wszelkie dogodności.

Oficjalna strona:
https://www.moogmusic.com/products/apps/model-15-app


5Beepstreet Sunrizer

Bazujący na Roland JP-8000 Supersaw syntezator jest jednym z najlepiej zaadoptowanych narzędzi na urządzenia mobilne. Obsługa jest łatwa i intuicyjna. Stworzony został tak aby praca z sekwencerami lub klawiaturą midi nie stanowiła problemu. Dźwięk tworzą dwa oscilatory z rozbudowanymi funkcjami, szum i modulacja typu ring. Dodatkowo filtry, arpeggio, LFOs i ADSR i efekty. Bank presetów oferuje około 200 wzorów z możliwością dodania kolejnych za darmo.

Oficjalna strona:
http://www.beepstreet.com/ios/sunrizerios


6Propellerhead Thor

Twórcy Reasona także przygotowali swoją aplikację mobilną dla miłośników syntezatorów. Propellerhead Thor brzmi nieźle i jest łatwy w obsłudze. Całość składa się z sześciu typów oscilatorów, filtrów, krzywych i LFO. Twórcy poza tym serwują nam ciekawy modularny interfejs. Symulacja syntezy może być analogowa, FM, a także na bazie próbki dźwięku, umożliwiając nam tworzenie wielogatunkowych brzmień.

https://www.youtube.com/watch?v=RUinL6yrDK0

Oficjalna strona:
https://www.propellerheads.se/thor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here