Muzyczny kombajn, czyli kilka słów o Propellerhead Reason

0

Ile DAWów, tyle opinii. Dlatego potraktujcie ten tekst jako krótkie przypomnienie czym jest Propellerhead Reason, a nie sugestię co do wybory idealnego oprogramowania, gdyż każdy ma swój gust i preferencje co do interfejsu użytkownika. Gdyż to właśnie interfejs w większości przypadków stanowi największy argument co do wyboru oprogramowania.

Pierwowzór Reason’a powstał gdzieś na przełomie wieków. Otóż w roku 2000 na światło dzienne wyszło oprogramowanie szwedzkiej firmy Propellerhead. Dopiero po kilku latach ReBirth (bo tak nazwano projekt) przemianowano na Reason. Od tamtej pory użytkownicy na całym świecie mogą cieszyć się ogromem możliwości tego szalenie rozbudowanego i w wielu aspektach innowacyjnego oprogramowania.

Reason, to sporych rozmiarów muzyczny kombajn, który daje możliwość nie tylko nagrywania w czasie rzeczywistym, ale i działań pobocznych związanych z obróbką ścieżek oraz miksowaniem całego projektu muzycznego dzięki współpracy z niezliczoną ilością pluginów.
Oprogramowanie daje również możliwość symulacji prawdziwych rackowych urządzeń, a dzięki niespożytej kreatywności twórców Reason’a, również symulację połączeń przewodowych, dokładnie tak samo jak dzieje się to w prawdziwych studiach nagrań.

Reason to również klasyczny sekwencer MIDI, którego kontrola odbywać się może w całości za pomocą zewnętrznego kontrolera – klawiatury sterującej, pada, czy od pewnego czasu aplikacji na urządzeniu mobilnym.

Zobaczcie prezentację możliwości najnowszego Reason 10 i oceńcie, czy to właśnie ten kombajn będzie w stanie zapewnić Wam obfite muzyczne plony.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.propellerheads.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here