Moog Synthesizer IIIc wraca do produkcji

0

Nie trzeba być znawcą muzyki elektronicznej by pokochać klasyczne brzmienia z poprzednich dekad. Wielu z nas pamięta brzmienia lat 70′ i 80′. Czas do tego powrócić!

W latach 60′ ubiegłego stulecia, Robert Moog współpracował z wieloma kompozytorami, tworząc zalążki syntezatora jaki dzisiaj znamy. Niestety, a może i “stety” ewolucja muzyki elektronicznej doprowadziła do znacznej zmiany kierunku w jakim podążyły dzisiejsze syntezatory.
W roku 1965 Bob Moog zaczął przyjmować zamówienia na poszczególne moduły i dostosowywać modularne systemy do wymagań muzyków. W roku 1967 wraz z zespołem wykwalifikowanych techników znaleźli się w skromnym sklepiku z cegły w Trumansburgu w stanie Nowy Jork i stworzyli pierwsze syntezatory nazwane, bądź co bądź bardzo trafnie, Moog Synthesizer I, II i III.
Moog Synthesizer IIIc był jednak nieco inny. Jego odmienność polegała głównie na konstrukcji skrzyni z drewna orzechowego i możliwości personalizacji całego urządzenia pod klienta.
Wszyscy do dnia dzisiejszego są zgodni, iż Moog Synthesizer IIIc odmienił kompletnie wizerunek muzyki elektronicznej wprowadzając ją na zupełnie nowe, nieznane dotąd horyzonty.

Dziś, firma Moog powraca do tego jakże legendarnego instrumentu, proponując swoim klientom możliwość zamówienia jednego z egzemplarzy.
Moog Synthesizer IIIc będzie budowany zgodnie z pierwotną dokumentacją, przy użyciu tych samych płytek drukowanych.
Każdy z instrumentów posiadać będzie 36 ręcznie skonstruowanych i zlutowanych modułów, w tym 901-Series Audio Oscillators, 984 Matrix Mixer, oraz 905 Spring Reverb.

Jedyną smutną wiadomością jest fakt, iż firma planuje wyprodukowanie jedynie 25 jednostek tego legendarnego instrumentu.

Więcej informacji na stronie producenta www.moogmusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here