Monitory studyjne Neumann KH 150 i KH 150 AES67 niebawem w Polsce! 

0
Neumann KH 150

Firma Neumann.Berlin, specjalizująca się w produkcji sprzętu studyjnego, rozszerza swoją linię referencyjnych monitorów studyjnych o model KH 150 także w wariancie z redundantnym portem sieciowym audio AES67, które już niebawem będą dostępne w Polsce!

Neumann KH 150 to sterowany DSP monitor studyjny z dwoma wzmacniaczami, wyposażony w ten sam głośnik wysokotonowy o wysokiej rozdzielczości, co wszystkie monitory studyjne Neumanna, oraz nowo opracowany 6,5-calowy głośnik niskotonowy z ultraniskimi zniekształceniami i wysoką zdolnością SPL. Pomimo dość kompaktowych rozmiarów, KH 150 ma zaskakiwać wyjątkową klarownością, nawet przy wysokim poziomie głośności i rozszerzonym dolnym pasmem. KH 150 oferuje wyjątkowo płaską charakterystykę częstotliwościową od 39 Hz do 21 kHz (±3 dB) i jest zalecany do wszystkich zastosowań, od transmisji po produkcję muzyczną. 

Neumann KH 150

„KH 150 wypełnia lukę między modelami KH 120 i KH 310, ale potrafi znacznie więcej. Jego wewnętrzny procesor DSP oferuje wiele korzyści, takich jak linearyzowana fazowo zwrotnica i nowy poziom spójności tonalnej. KH 150 jest wykonany z ekstremalnie niską tolerancją nie większą niż ± 0,8 dB! Ty też możesz to usłyszeć: reprodukcja stereo jest ostra jak brzytwa.”

– wyjaśnia menedżer portfolio Stephan Mauer

Elektronika cyfrowa umożliwia również kalibrację KH 150 za pomocą specjalnego narzędzia kalibracyjnego Neumann MA 1 Automatic Monitor Alignment (sprzedawany oddzielnie).

Neumann-MA-1

„Za KH 150 stoi ta sama filozofia, co w przypadku wszystkich monitorów studyjnych Neumanna: najwyższa liniowość, najniższe zniekształcenia, brak koloryzacji i doskonała adaptacja do każdego środowiska akustycznego. W naszym dążeniu do perfekcji dźwiękowej nie tylko optymalizujemy każdy parametr samego głośnika, ale także uwzględniamy największą zmienną: środowisko odsłuchowe. Procesor DSP w KH 150 doskonale integruje się z przełomowym narzędziem do kalibracji monitorów MA 1 firmy Neumann, zapewniając najlepszy możliwy dźwięk w każdym pomieszczeniu.”

– mówi dyrektor generalny Neumanna, Ralf Oehl

Nemann KH-150-Controls

Ponadto KH 150 jest niezwykle energooszczędny. Inżynierowie Neumanna dołożyli wszelkich starań, aby opracować opatentowaną technologię wzmacniacza, która łączy doskonałą jakość dźwięku z efektywnością energetyczną klasy D. Chociaż wzmacniacze KH 150 dostarczają do 145 W dla 6,5-calowego głośnika niskotonowego i 100 W dla 1-calowego głośnika wysokotonowego, zużywają tylko 17 W bez obciążenia. Funkcja auto-standby zmniejsza zużycie energii do 0,3 W, jeśli KH 150 nie jest używany przez jakiś czas, monitor można też całkowicie wyłączyć.

Neumann KH-150-W-AES67

Neumann KH 150 oferuje wejścia analogowe i cyfrowe (S/PDIF). Monitory będą również dostępne w wariancie AES67 z redundantnymi sieciowymi portami audio AES67, które są w pełni zgodne ze standardami transmisji takimi jak ST 2110, ST 2022-7 i RAVENNA. Jednocześnie KH 150 AES67 jest kompatybilny ze strumieniami sieciowymi AES67 generowanymi przez DANTE. 

Cena i dostępność

KH 150 i KH 150 AES67 będą dostępne w Polsce w IV kwartale 2022 r. Ceny katalogowe będą wynosić: KH 150 – 7999 zł; KH 150 AES67 – 9099 zł. Monitory będą dostępne w kolorze czarnym i białym.

Neumann KH 150

Kluczowe cechy:

  • Liniowa charakterystyka częstotliwościowa i fazowa
  • Procesor DSP zapewnia wyjątkową wydajność i automatyczne dostosowanie do pomieszczenia za pomocą narzędzia kalibracyjnego MA 1
  • Niskie częstotliwości schodzące do 39 Hz i wysoka zdolność SPL
  • Łączność analogowa i S/PDIF, opcjonalnie AES67

O firmie Neumann

Firma Georg Neumann GmbH, znana jako “Neumann.Berlin”, jest czołowym producentem mikrofonów studyjnych i twórcą takich legendarnych modeli jak U 47, M 49, U 67 i U 87. Od momentu założenia w 1928 roku firma zdobyła liczne międzynarodowe nagrody za innowacje technologiczne. Od 2010 r. Neumann.Berlin rozszerzyła swoją ofertę w zakresie przetworników elektroakustycznych, monitorów studyjnych, głównie do zastosowań telewizyjnych i radiowych, nagraniowych oraz produkcji audio. Georg Neumann GmbH jest częścią grupy Sennheiser od 1991 roku i jest reprezentowany na całym świecie przez sieć spółek zależnych Sennheiser i partnerów handlowych.

Więcej szczegółów
Producent: https://en-de.neumann.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj