Mojave MA-37 – hołd dla hollywoodzkiego klasyka

0
Mojave-MA-37
Mojave MA-37

MA-37 to lampowy mikrofon pojemnościowy firmy Mojave Audio inspirowany słynną konstrukcją Sony C-37a, która od lat 50-tych ubiegłego wieku odpowiedzialna była za brzmienie wielu klasycznych nagrań powstających w muzycznej i filmowej stolicy USA.

Projekt Mojave nie jest jednak bezpośrednią kopią osławionego wzorca – nawiązuje do niego w wielu aspektach, w tym wizualnie, ale wprowadza też szereg współczesnych ulepszeń w dziedzinie konstrukcji i komponentów.

Mojave MA-37
Mojave MA-37

MA-37 wykorzystuje specjalną kapsułę pojemnościową, umożliwiającą uzyskanie dwóch typów kierunkowości – kardioidalnej i dookólnej – w sposób mechaniczny. Układ wzmacniający oparty jest na lampie EF806 i transformatorze Lundahl, a zewnętrzny zasilacz wyposażono w filtr górnoprzepustowy, który można ustawić na 100 Hz (V1), 200 Hz (V2) lub wyłączyć (M).

Mojave MA-37 podobnie jak jego pierwowzór, ma zapewniać otwarte, naturalne brzmienie w stylu vintage o dużym zapasie dynamiki i minimalnych zniekształceniach (nie większych niż 0,5% przy 134 dB!). Jego pasmo przenoszenia wynosi od 30 Hz do 18 kHz.

Mojave-MA-37-Set
Mojave MA-37 Set

W zestawie:

  • Mikrofon
  • Zasilacz z możliwością wyboru charakterystyki kierunkowej i dopasowaniem zakresu działania filtra HP
  • Dedykowany kabel
  • Walizka transportowa 

Więcej szczegółów
Producent: https://mojaveaudio.com
Dystrybutor: https://musictoolz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj