YaniKa z debiutanckim mini albumem Tough Lovin’

1
YaniKa-Tough-Lovin

W sierpniu tego roku prezentowaliśmy Wam singiel „Try Baby” szczecińskiej wokalistki o pseudonimie YaniKa. Wreszcie przyszedł czas na debiutancką EPkę – Tough Lovin’. Posłuchajcie koniecznie!

YaniKa, czyli Magdalena Grzymkowska, to pochodząca ze Szczecina kompozytorka, tekściarka i wokalistka nowego pokolenia, tworząca w nurcie neo soul i rnb. Jej muzykę cechuje zarówno czułość i sensualność, a tworzone przez nią teksty są odzwierciedleniem jej osobowości i odczuć.

YaniKa dała o sobie znać udzielając się wokalnie w housowym numerze ‘New Things’, który powstał przy współpracy z Michałem Martyniukiem.

Wcześniej udzielała się na scenie muzycznej, konsekwentnie dążąc do stworzenia autorskiego, autentycznego materiału, odzwierciedlającego jej wyjątkową osobowość i wrażliwość muzyczną, dla której przyjęła swój pseudonim.

29 października 2021 roku odbyła się premiera debiutanckiego mini albumu wokalistki, którego zapowiedzią był ciepło przyjęty singiel ‘Try Baby’ udostępniony w formie live session.

Tough Lovin’ to opowieść o uczuciach pełnych wątpliwości towarzyszących relacji; o tych które nas wznoszą, a z drugiej strony ciągną w dół. Uczucia towarzyszące wokalistce można wyłapać w tekstach i w nastroju numerów epki.

Nad albumem, pracowała wspólnie z Szymonem Justyńskim – prywatnie partnerem artystki, w domowym studio, do czego w dużej mierze przyczyniła się pandemia, która uniemożliwia zrealizowanie albumu w zaplanowanej pierwotnie wersji, nadając jej wyjątkowy klimat. Intymność, nostalgia, poczucie upływającego czasu, dają się odczuć w numerach epki.

W tych czterech utworach znajdujących się na EP-ce możemy usłyszeć bliskie twórcom elementy neo soulu, rnb i dream pop, choć, jak mówi sama artystka “z Szymkiem określamy cały klimat płyty jako NEW NOSTALGIA 😉 “

Album Tough Lovin’ dostępny jest na wszystkich platformach streamingowych, a także w wersji fizycznej.

Więcej szczegółów: https://yanikamusic.bandcamp.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj