Mistrzowski fortepian Spitfire Audio BBCSO Piano

254

W ramach bibliotek Spitfire Audio BBCSO, wiernie odtwarzających brzmienie BBC Symphony Orchestra zarejestrowane w Maida Vale Studios, dostępny jest plugin BBC Symphony Orchestra Piano, czyli wirtualny fortepian Steinway Model D.

Próbki fortepianu na potrzeby wtyczki Spitfire Audio BBCSO Piano nagrała pianistka koncertowa BBC Symphony Orchestra, Elizabeth Burley; zostały one zarejestrowane w tym samym pomieszczeniu Studio 1 słynnego kompleksu Maida Vale Studios w centrum Londynu, co pozostałe instrumenty do bibliotek Spitfire Audio BBCSO.

Podobnie jak cała seria BBCSO, najnowsza biblioteka fortepianowa występuje w trzech wersjach: Professional, Core i Discover. Wersja Professional oferuje pełną, 6-warstwową głębię dynamiki i rozszerzony panel kontroli parametrów, a także imponującą ilość 13 różnych ujęć mikrofonowych. W wersji Core głębia i możliwości regulacji pozostają bez zmian, ale do dyspozycji mamy jeden miks mikrofonów, podczas gdy wersja Discover to uproszczony zakres próbkowania z pojedynczym miksem mikrofonowym.

Spitfire Audio BBCSO Piano

Spitfire Audio BBCSO Piano może funkcjonować jako część biblioteki Spitfire Audio BBCSO albo samodzielny instrument wirtualny na komputerach PC z systemem Windows 7 lub nowszym oraz na komputerach Apple z systemem macOS 10.13 lub nowszym, w formatach VST2, VST3, AU i AAX.

Koszt BBCSO Piano w wersji Professional to obecnie 179 EUR, Core kosztuje 89 EUR, a Discover dostępny jest w ramach bezpłatnego pakietu brzmień BBCSO Discover.

UWAGA: Do 20 lipca 2023 roku posiadacze dotychczasowej biblioteki BBCSO w wersji Core i Pro mogą skorzystać z obniżonych cen aktualizacji o BBCSO Piano!

Więcej szczegółów: https://www.spitfireaudio.com