Poznaj system monitoringu osobistego IEM/IFB od Lectrosonics

2

Lectrosonics M2 to profesjonalna seria systemów monitoringu osobistego amerykańskiego producenta dedykowana dla wokalistów, instrumentalistów, a także realizatorów na planach filmowych. Przyjrzyjmy się jej bliżej…

Dzięki firmie Audio Plus, na rynku polskim pojawiła się amerykańska marka Lectrosonics, znana z wysokiej jakości, profesjonalnych systemów bezprzewodowych IEM/IFB czyli dla zastosować live i broadcastu. Choć jej popularność w Europie jest jeszcze dość mała to sytuacja ta z pewnością szybko się zmieni. Systemy te znane są za oceanem ze swojej niezawodności, niskiej latencji, stabilnej transmisji, dużego zasięgu i oczywiście wysokiej jakości dźwięku.

Jedną z ciekawszych propozycji jest system monitoringu osobistego Lectrosonics M2 na który składają się: M2T (nadajnik), M2Ra (odbiornik) oraz M2C (Aktywny sumator sygnału antenowego).

Lectrosonics M2T

Nadajnik Lectrosonics M2T w obudowie formatu half-rack zawiera dwa nadajniki stereo, które zapewniają dwa stereofoniczne i do czterech monofonicznych kanałów audio. Wejścia audio można indywidualnie skonfigurować, aby były kompatybilne ze źródłami sygnału analogowego lub cyfrowym sygnałem Dante. Analogowe złącza wejściowe to pełnowymiarowe złącza typu combo XLR/TRS dla symetrycznych sygnałów analogowych o poziomie liniowym. Obwody przedwzmacniacza wejściowego wykorzystują specjalny symetryczny wzmacniacz z bardzo wysokim tłumieniem sygnałów synfazowych w celu zminimalizowania przydźwięków i szumów. Interfejs Dante Ultimo, wykorzystujący podwójne złącza RJ45, pozwala na dalsze przesyłanie strumienia cyfrowego do dodatkowych urządzeń za pośrednictwem przewodów sieciowych CAT6. Dodatkowe gniazdo RJ45 zapewnia połączenie Ethernet do programowania i sterowania za pomocą oprogramowania Wireless Designer. Port USB na ścianie przedniej umożliwia aktualizację firmware’u.

Nadajnik jest wyposażony w pełnokolorowy, podświetlany wyświetlacz LCD, który zapewnia dobrą czytelność prezentowanych informacji w każdym środowisku. Obudowa nadajnika jest w całości wykonana z metalu i może być montowana pojedynczo lub w parach za pomocą akcesoriów do montażu w racku, które są dołączone do zestawu.

Lectrosonics-IEM-M2-System

Cyfrowy odbiornik Lectrosonics M2Ra to unowocześniony, kompaktowy stereofoniczny odbiornik cyfrowy, który jest przeznaczony do noszenia przy ciele i cechuje się dużą wytrzymałością. Zapewnia wysokiej jakości dźwięk dla wykonawców lub profesjonalistów, którzy potrzebują bezprzewodowego monitorowania dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Wykorzystuje zaawansowaną technologię przełączania sygnału między antenami, aby zapewnić czysty i wyraźny dźwięk bez żadnych przerw. Odbiornik wykorzystuje modulację cyfrową i pokrywa 144 lub 155 MHz (w zależności od wersji) widma w paśmie UHF.

M2Ra wykorzystuje dwukierunkową synchronizację IR, dzięki czemu dane z odbiornika mogą być wymieniane z nadajnikami DCHT i M2T. Razem z nadajnikiem M2T, odbiornik M2Ra jest częścią systemu M2 Duet, którym można zarządzać za pomocą oprogramowania Wireless Designer.

Korzystając z takiego rozwiązania koordynację częstotliwości można wykonać szybko i pewnie, mając informacje o widmie radiowym w miejscu działania systemu. Obudowy i panele są wykonane z obrabianego maszynowo aluminium z twardymi anodowanymi wykończeniami i wytrawionymi laserowo oznaczeniami. Zapewnia to wyjątkową trwałość, a jednocześnie urządzenia są lekkie i eleganckie.

Odbiornik M2Ra posiada przyjazny dla użytkownika interfejs z podświetlanym, kolorowym wyświetlaczem LCD o wysokiej rozdzielczości oraz przełącznikami membranowymi. Urządzenie działa przez 7 godzin przy zasilaniu dwiema bateriami litowymi AA.

Lectrosonics-M2C

Lectrosonics M2C to aktywny sumator sygnału antenowego, który został zaprojektowany jako idealnie dopasowane rozszerzenie do cyfrowych nadajników Lectrosonics. Pojedynczą antenę może zasilać zbiorczy sygnał z maksymalnie ośmiu nadajników, co pozwala zminimalizować okablowanie w systemach wielokanałowych. Wejścia są odizolowane w celu zminimalizowania przesłuchu oraz intermodulacji między kanałami RF.

Architektura wszystkich obwodów sumatora zapewnia doskonałą wydajność przy niskim zużyciu energii i niewielkim wydzielaniu ciepła. Wskaźniki na ścianie przedniej urządzenia przedstawiają stan aktywności poszczególnych wejść RF. Znajdujący się tam port USB służy do aktualizacji oprogramowania sprzętowego.

Więcej szczegółów
Producent: www.lectrosonics.com
Dystrybutor: audioplus.pl

CZYTAJ WIĘCEJ:

Lectrosonics w ofercie firmy Audio Plus!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj