Minimoog powraca, czyli nowy instrument wirtualny Softube Model 72

270

Macie ochotę na błyskawiczną podróż w kosmos? Wystarczy, że uruchomicie najnowszy instrument wirtualny Softube Model 72, a w oka mgnieniu przeniesiecie się w świat iście galaktycznych dźwięków znanych z legendy analogowych syntezatorów – Minimooga.

Fani syntezatorów z całą pewnością zgodzą się z naszą teorią, że nie ma na świecie częściej emulowanego syntha, niż Minimoog. Można zatem zadać sobie pytanie, po co kolejny producent postanowił zabrać się za zaprogramowanie następnej cyfrowej wersji legendy.  Softube postanowił jednak podjąć wyzwanie i stworzyć nie tyle emulację Minimooga, co wręcz jego udoskonaloną, bliską perfekcji wersję. Wersja ta nosi nazwę Model 72.

Model 72 jest czymś więcej niż zwykłą wtyczką syntezatora. Producent opisuje go jako  „syntezatorowy, vintageowy wehikuł czasu”. Opierając się całkowicie o pracę syntezatora z 1972 roku, Softube postanowił odwzorować każdy, nawet najdrobniejszy komponent i specyfikę pracy, odwzorowując nawet dziwne i nieliniowe zachowania urządzenia. Sam interfejs graficzny z kolei mocno nawiązuje do panelu znanego z oryginalnego Minimooga.
Wracając jednak do ulepszeń, o których informuje Softube, znajdziemy tu przede wszystkim funkcję DOUBLING, regulację szerokości sceny stereo czy różne dodatkowe kontrolery.

Wraz z nowym wirtualnym instrumentem Modelem 72 producent oferuje aż trzy inne niezależne komponenty – aplikację Model 72 FX, moduł przeznaczony dla aplikacji Amp Room oraz moduły Tone Generator, Amplifier, Filter, Envelope, Noise & Glide, Doubling, Preamp przystosowane do współpracy z programem Softube Modular.

Syntezator Model 72 do 29 października dostępny jest w promocyjnej cenie 99 USD. Normalna cena instrumentu to 159 USD.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.softube.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl