Ibanez i nowy model sygnowany nazwiskiem gitarzysty grupy Korn. Poznajcie Ibanez APEX30

0

O gitarze Ibanez APEX30 po raz pierwszy usłyszeliśmy podczas zimowych targów NAMM – teraz firma Ibanez Guitars wprowadza ten model do sprzedaży. Gitara syngowana jest nazwiskiem gitarzysty zespołu Korn, Jamesa “Munky” Shaffera.

Ibanez APEX30 to kolejny już model będący efektem niemal 20-letniej współpracy Munky’ego z japońskim producentem (dawniej w sprzedaży były także modele APEX200 oraz APEX20). Nowy instrument tradycyjnie już rozwija koncepcję tego, czym może (i powinna) być 7-strunowa gitara. Znajdziemy tu zatem cały szereg niestandardowych rozwiązań – jak chociażby niestosowany dotychczas w gitarach Munky’ego mostek Evertune.

Korpus gitary Ibanez APEX30 wykonany został z coraz częściej ostatnimi czasy wykorzystywanego przez producenta azjatyckiego drewna Nyatoh. Do tego dochodzą jeszcze dwa gatunki drzew: wykonany z klonu top i trzyczęściowy gryf oraz hebanowa podstrunnica. Instrument pokryty jest lakierem w wykończeniu Metallic Gray Matte.

W kwestiach budowy mamy tu oczywiście gryf o profilu Wizard II-7, 24 progi jumbo i nie posiadającą markerów podstrunnicę o promieniu 15,7” (400 mm). Markery zastępują jednak umieszczone z boku gryfu luminescencyjne znaczniki pozycji. Menzura gitary wynosi 25,5″ (648 mm), a szerokość wykonanego z plastiku siodełka to 48 mm.

W kwestii elektroniki, producent zastosował tu parę pasywnych humbuckerów DiMarzio Blaze wyposażonych w magnesy ceramiczne, trójpozycyjny przełącznik oraz pojedyncze potencjometry Master Volume i Master Tone. Znajdziecie tu też wspomniany wcześniej mostek EverTune F7 oraz klucze Gotoh.

Munky to artysta nagrywający i koncertujący z zespołem Korn od prawie 30 lat. Obszerną biografię muzyka przeczytacie na jego profilu na ibanez.com

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com/
Dystrybutorhttp://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here