Mikrofony Neumann: Który model wybrać?

0
Neumann-M-149

Trudno wyobrazić sobie studio nagraniowe bez mikrofonów Neumann. Od dekad marka ta uważana jest za producenta, który wyznacza standardy w dziedzinie mikrofonów studyjnych. Jeśli nie wiecie, który model będzie dla Was najodpowiedniejszy zapraszamy do najnowszego cyklu video przygotowanego przez producenta.

W pierwszej serii nowego cyklu zaprezentowano 3 modele: M147, M149 i TLM 67.

Neumann M 147 to wysokiej klasy mikrofon lampowy o charakterystyce kardioidalnej wyposażony w kapsułę znaną z modeli U 47 i M 49. Niski poziom szumów własnych pozwala na nagrywanie cichych źródeł dźwięku z wielką precyzją. Unikalny charakter brzmienia M 147 z bardzo dobrą prezencją i charakterystycznym skupieniem średnich tonów idealnie nadaje się do wokalu, zarówno męskiego jak i żeńskiego, a także do zastosowań mowy, takich jak nagrania lektorskie i dubbing filmowy. M 147 jest także doskonałym mikrofonem dla każdego instrumentu solowego. W przeciwieństwie do wielu innych mikrofonów lampowych, M 147 może być używany do cichych źródeł, dzięki wyjątkowo niskiemu poziomowi szumu własnego wynoszącemu tylko 12 dB-A.

Cena w sklepach muzycznych: od 10.700 PLN do 12.900 PLN


Neumann M 149 to wysokiej klasy mikrofon lampowy wyposażony w kapsułę znaną z modeli U 47 i M 49. Oferuje dziewięć charakterystyk kierunkowych – omni, szeroką kardioidę, kardioidę, hiperkardioidę, 8 plus cztery pozycje pośrednie – oraz 7 pozycji low cut (20 do 160 Hz w stopniach półoktawowych). Tak duża elastyczność w połączeniu z wyjątkowo niskim poziomem szumów własnych, wynoszącym zaledwie 13 dB-A (tryb kardioidalny) sprawia, że M 149 jest niezwykle uniwersalnym mikrofonem studyjnym do wszystkich zastosowań. Począwszy od wokalistów każdego gatunku, przez gitarę akustyczną, elektryczną, fortepian, instrumenty smyczkowe, dęte drewniane i blaszane na perkusji kończąc. Jest to zdecydowanie model, który zadowoli najbardziej wymagających użytkowników.

Cena w sklepach muzycznych: od 15.600 PLN do 19.500 PLN


Cena w sklepach muzycznych: od 8.400 PN do 12.000 PLN

Więcej szczegółów
Producent: https://en-de.neumann.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj