Mikrofon pojemnościowy Prodipe STC-3D Mk2 przetestowany!

1

Pod koniec ubiegłego roku na warsztat testowy magazyny EiS trafił niedrogi mikrofon pojemnościowy Prodipe STC-3D Mk2. Jak wypada w porównaniu do swojego poprzednika, który testowaliśmy 3 lata temu?

Jeśli jesteście zainteresowani naszym testem pierwszej wersji modelu Prodipe STC-3D Ludovic Lanen to zapraszamy TUTAJ. Aktualna wersja Mk2 różni się od poprzedniej nie tylko kształtem i kolorem, ale też zastosowanym układem elektronicznym, a przede wszystkim kapsułą, za którą poszły też zmiany w jej osłonie.

Prodipe STC-3D MK2
Prodipe STC-3D MK2

Jak czytamy w podsumowaniu:

“Nie odważyłbym się stwierdzić, że Prodipe gra podobnie jak C-12, ale to w tych obszarach sonicznych można dopatrzyć się pokrewieństwa. Z całą pewnością jest to mikrofon, który zainteresuje osoby poszukujące budżetowej alternatywy dla mikrofonów wyposażonych w klasyczne, „neumannowskie” kapsuły z centralnym wyprowadzeniem, a tych na rynku jest przytłaczająca większość. STC-3D Mk2 ma ponadto trzy charakterystyki kierunkowe, transformatorowe wyjście oraz przyzwoity uchwyt elastyczny pozwalający na przykręcenie mikrofonu. Dzięki temu może on być mocowany „kapsułą w dół”, co nie we wszystkich uchwytach zaciskowych jest bezpieczne.”

Sugerowana cena: ok 229 Euro

Cały test mikrofonu Prodipe STC-3D Mk2 dostępny na stronie:
https://estradaistudio.pl/testy/stc-3d-mk2

Więcej szczegółów
Producent: http://www.prodipe.co.uk
Dystrybutor: https://fxmusic.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj