Najdziwniejsze gitarowe wynalazki

0

To był dziwny rok, bez dwóch zdań. Tego, co działo się w kraju i na świecie nie da się porównać do niczego w historii. W tym czasie również w branży gitarowej pojawiło się sporo nietypowych, ciekawych czy po prostu dziwacznych pomysłów na instrumenty, efekty i akcesoria. Przyjrzyjmy się niektórym z nich!

Składana gitara The Slite marki Reveho

Pomysł na gitarę, którą można rozłożyć i zabrać ze sobą w podróż nie jest niczym nowym, ale ta konstrukcja wygląda wyjątkowo futurystycznie! Jak jednak wynika z filmiku reklamującego ten projekt, wraz z nowoczesnym wyglądem wcale nie idą nowatorskie możliwości brzmieniowe. Poza tym, kto tak dużo podróżuje w roku 2020, aby potrzebować tego typu instrument?


Gibson Les Paul Custom Zakk Wylde z kryształami Swarovskiego

Gitara z roku 2009, nowa i wcześniej nieużywana, zmodyfikowana przez dwóch Brytyjczyków na potrzeby… pokazów mody. Korpus instrumentu ozdobiono 4000 kryształów Swarovskiego o średnicy 4 mm każdy, a metalowe elementy hardware’u pokryto warstwą 24-karatowego złota – łącznie ze strunami, które dzięki temu nigdy nie zardzewieją! Instrument wystawiono na sprzedaż na portalu reverb.com – może być Twój za ok. 47 tysięcy złotych.


Circle Guitar

Oto współczesne połączenie gitary, pozytywki i analogowego sekwencera. Obracające się w stałym tempie kółko z zamontowanymi wypustkami szarpie poszczególne struny gitary, tworząc jednolity, powtarzalny rytm, który w dodatku można modyfikować w czasie rzeczywistym kilkoma przyciskami. Jeśli macie problem z równym kostkowaniem, ta gitara zrobi to za was!


Gitara z betonu

Wiele już było pomysłów na materiał, z którego można zrobić gitarę elektryczną: metal, plastik i inne tworzywa sztuczne… Tym razem ktoś postanowił wykonać go metodą odlewu z betonu! Czy taki instrument zabrzmi potężnie i ciężko proporcjonalnie do jego wagi prawie 10 kg? Przekonajcie się sami, oglądając filmik dokumentujący krok po kroku jak powstawała oraz jak gra ta gitara!


Gitara z soli

Kolejnym projektem wykorzystującym nietypowy materiał do budowy korpusu jest gitara wykonana z plastra himalajskiej soli. Trzeba przyznać, że wygląda imponująco, szczególnie pod słońce, ale czy jest praktyczna pod kątem użytkowym? Na pewno takiego “wiosła” lepiej nie zanurzać w wodzie…


Gitara z kawy

Tego już chyba za wiele! Ten sam artysta-rzemieślnik, który wyciął korpus gitary z soli, postanowił też wykonać gitarę z 5000 ziaren kawy zalanych żywicą epoksydową. Do jej wykończenia użył elementów miedzianych i aluminiowego bindingu. Możecie zobaczyć jak powstało i jak brzmi to cudo – niestety na filmiku nie poczujemy przyjemnego zapachu, jaki wokół siebie roztacza 😉


Rainger FX Minibar Pedal

Skoro mowa o kawie, to możemy ten napój – lub jakikolwiek inny płyn – wykorzystać do modyfikacji brzmienia efektu distortion. Efekt Minibar firmy Rainger FX ma specjalny pojemniczek, do którego można wlać dowolną ciecz, występującą w roli przewodnika elektrycznego wpływającego na przechodzący przez niego sygnał. Jakie mogą być tego rezultaty? Posłuchajcie sami!


RockBoard PedalSafe

Pomijając poprzedni przykład efektu celowo wykorzystującego elektrolityczne właściwości cieczy w procesie kształtowania sygnału audio, z reguły płyny mają szkodliwy wpływ na funkcjonowanie urządzeń elektrycznych. Dlatego właśnie inżynierowie RockBoard wpadli na iście genialny pomysł zamknięcia podłogowych kostek w plastikowej osłonie – ale chyba zapomnieli, że łatwy dostęp do potencjometrów i przycisków jest czasami potrzebny…


Puzzle Effects

Ciekawa koncepcja łączenia ze sobą poszczególnych efektów bez użycia kabelków pomiędzy nimi. Idealnie dopasowane obudowy w formie puzzli zapewniają doskonałą łączność umieszczonych na boku styków, pozwalając na bezpośredni przepływ prądu z jednego układu do drugiego. Nie tylko pozwala to zaoszczędzić na przestrzeni w pedalboardzie, ale i wygląda intrygująco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj