MIDI Solutions: przetwarzaj sygnał MIDI w dowolny sposób!

0

Standard MIDI jest i będzie! Jak zapowiada Stowarzyszenie MMA (MIDI Manufacturers Association) już niedługo możemy spodziewać się jego nowej odsłony: MIDI 2.0. Nie dziwi zatem fakt, że producenci stale pracują i rozwijają różnego rodzaju urządzenia wspierające ten standard, a jedną z nich jest kanadyjska firma MIDI Solutions!

Jego szeroka oferta dostępna jest w Polsce, dzięki firmie Sound Station, oficjalnemu dystrybutorowi marki.

MIDI Solutions oferuje szeroką gamę produktów do przetwarzania sygnałów MIDI, które wykonują wiele różnych zadań i operacji związanych z tym standardem. Różne produkty mogą być ze sobą dobierane tak, aby po ich połączeniu, zapewniały wykonywanie dokładnie takich funkcji, jakie są wymagane w danej konfiguracji MIDI. Ponadto produkty firmy MIDI Solutions zasilane są przez MIDI co sprawia, że mogą współpracować z większością urządzeń oferowanych na rynku typu: kontrolery, syntezatory, samplery, automaty perkusyjne, wirtualne instrumenty, programy typu DAW i aplikacje DJ-skie, bez konieczności używania baterii lub oddzielnego zasilacza. Wystarczy tylko włożyć kabel MIDI do wejścia dowolnego produktu MIDI Solutions – i jest on już gotowy do przetwarzania danych.

MIDI Solutions to firma, która na rynku jest już od ponad 25 lat, a ich produkty słyną z niezawodności i stabilności pracy przy bardzo dobrym stosunku do ceny. Do tego każde urządzenie zapakowane jest w wytrzymałą, metalową obudowę, gwarantującą jej bezpieczeństwo w każdych warunkach, również scenicznych.

Za sukcesem firmy stoi wbrew pozorom, bardzo proste podejście do tematu. Zamiast upakować mnóstwo możliwości w jedno pudełko, producent postanowił stworzyć całą gamę urządzeń, gdzie każde z nich odpowiedzialne jest za wykonywanie jednej czynności.

Zobaczcie jeden z przykładów zastosowania tych urządzeń, w tym przypadku MIDI Solutions – Quadra Thru:

Na ofertę marki MIDI Solutions składają się następujące typu urządzeń:

  • MultiVoltage Mergers – tzw. sumatory, urządzenia łączące i sumujące dwa lub więcej sygnały MIDI w jedno lub kilka wyjść. Należą do nich modele: Merger, Quadra Merge, M8.

  • MultiVoltage Thru Boxes – splittery (rozdzielacze) MIDI, które jak sama nazwa wskazuje, rozdzielają jedno wejście na kilka wyjść. Do tej grupy należą urządzenia: Thru, Quadra Thru, T8.

  • General Purpose Input to MIDI – to grupa kontrolerów MIDI dla przełączników nożnych, które umożliwiają zaprogramowanie wysyłania różnych komend MIDI po otrzymaniu sygnału: Footswitch Controller, Dual Footswitch Controller, F8.

  • MIDI to General Purpose Output – działają jak powyższe, lecz na odwrót. Są to urządzenia, które zawierają styk zwieralny, sterowany przez MIDI, który można zaprogramować tak, by odpowiadał na wiele różnych komunikatów MIDI. Tutaj mamy do dyspozycji dwa urządzenia: Relay, R8.

  • MIDI Event Processors – są to rozbudowane urządzenia oferujące takie funkcje jak mapowanie, filtrowanie, skale, wyzwalanie, przełączanie, przenikanie (crossfade), transpozycję zdarzeń MIDI, itp.: Event Processor, Event Processor Plus.

  • Inne rozwiązania to także urządzenia: Pedal Controller, Router, Breath Controller czy Velocity Converter.
  • Oprócz tego znajdzie w ofercie wiele urządzeń customowych, które produkowane są w znacznie mniejszych ilościach, lub dostosowanych do specjalnych potrzeb klienta.

Więcej szczegółów:
Producent: http://midisolutions.com
Dystrybutor: https://soundstation.pl

PRZEGLĄD RECENZJI
Opinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here