Sterowanie efektami za pomocą twarzy? Poznajcie Wah-Wah Controller!

0

W marcu ubiegłego roku firma Apple dodała aktualizację w GarageBand, dzięki której można było doświadczyć funkcji używania swojej twarzy do kontrolowania wbudowanego efektu “wah-wah” bez użycia rąk! Dziś prezentujemy Wam pomysł firmy Beat Bars, która poszła o krok dalej…!

Zobaczcie jak działa sterowanie twarzą w GarageBand:

Jak komentuje przedstawiciel firmy: Po tej próbie, wiadomo było, że to świetny czas i możliwość rozwoju muzycznych technologii, a także niezbadany potencjał dla twórców. Spróbowaliśmy tę samą funkcję “wyciągnąć” do odrębnej aplikacji, aby umożliwić większej grupie sterowanie również zewnętrznymi wtyczkami AU/VST poprzez MIDI.

Aplikacja działa w dwóch wersjach. Podstawowej, opartej na Vision Face Tracking, co powoduje, że mogą z niej korzystać użytkownicy iPhone już od wersji 6S wzwyż oraz TrueDepth, gdzie z niemal zerowym opóźnieniem możemy kontrolować efekty (dla iPhone X, XS, XR).

Aplikacja pozwala kontrolować zewnętrzne urządzenia, jak i wtyczki DAW na MacOS lub Windows* poprzez swoje usta – otwierając je i zamykając, bezprzewodowo przesyłamy zdarzenia MIDI.

Element wykorzystania kamery iPhone’a, zamiast pedału ekspresji lub pokrętła w kontrolerze MIDI, daje muzykom możliwość korzystania z dowolnych AU/VST w zupełnie nowy sposób!

Aplikacja jest dostępna na App Store pod adresem: https://itunes.apple.com/app/id1447471921

Więcej szczegółów:
https://beatbars.com/en/wah-wah-controller
https://beatbars.com/en/wah-wah-how-to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj