Mackie przedstawia nową serię monitorów MR

0

Producent Mackie zaserwował nam w ostatnich dniach informację o nowej serii monitorów MR, w której znajdziemy cztery modele – MR524, MR624, MR824 oraz subwoofer MRS10.

Producent reklamuje swoją serię, jako zupełnie nową, lżejszą i tańszą od dotychczasowych.
Faktem jest, ze firma Mackie zwróciła się ku potrzebom artystów z różnych zakątków muzycznego świata.
Monitory studyjne MR, to tak naprawdę cztery modele odróżniające się od siebie przede wszystkim wielkością, co oznacza, że posiadają cztery różne wielkości wooferów.

Mackie MR524

Najmniejszy z rodziny MR wyposażono w 5″ woofer i 1″ tweeter. Moc MR524, to 50W wsparta przez wzmacniacze klasy A/B. Częstotliwość przenoszenia najmniejszych z przedstawicieli MR wynosi 45 Hz do 20 kHz.

Mackie MR624

Delikatnie większym wyborem może być MR624. Monitory wyposażono w woofer o średnicy 6,5″ z 1″ tweeterem. Moc MR624 to już 65 W przy tych samych wzmacniaczach klasy A/B. Monitory pochwalić się mogą pasmem przenoszenia w zakresie od 38 Hz do 20 kHz.

Mackie MR824

Największym przedstawicielem serii MR (poza subwooferem), jest monitor wyposażony w woofer o średnicy 8″ z tweeterem o średnicy 1″. MR824 daje moc 85 W przy paśmie przenoszenia od 35 Hz do 20 kHz. Monitor napędzają te same ampy klasy A/B.

Mackie MRS10

Ostatnim z nowej serii MR, jest subwoofer o średnicy 10″. Ten potężny głośnik jest w stanie wykrzesać z siebie o 120 W mocy dzięki wzmacniaczowi klasy D. MRS10 pracuje w zakresie częstotliwości od 40 Hz do 180 Hz.

Dzięki całkowicie nowej konstrukcji, monitory serii MR wykorzystują sprawdzoną technologię posiadając świetne walory akustyczne. Dzięki ścisłej współpracy z inżynierami dźwięku, ale i muzykami różnych gatunków, tworząc serię MR, firma zapewnia o niezwykłej dokładności i przejrzystości brzmienia. Wykorzystany zaś falowód logarytmiczny gwarantuje czysty, pozbawiony zniekształceń odsłuch. Seria MR pozwala również na pełną akustyczną kontrolę przestrzenną i dostosowanie częstotliwości odsłuchu monitora do własnych potrzeb.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.mackie.com
Opiekunem marki w Polsce jest www.musicinfo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here