Jak zarejestrować wokal z gitarą akustyczną jednym mikrofonem?

0

Często śpiewacie z towarzyszeniem gitary akustycznej i zastanawiacie się w jaki sposób zarejestrować Wasze dokonania aby zachować odpowiedni balans brzmieniowy? Z pomocą przychodzi najnowszy video-poradnik od specjalistów marki Neumann. Sprawdźcie koniecznie!

Nagranie oddzielnie wokalu i oddzielnie gitary akustycznej to zadanie z jednej strony nieco łatwiejsze od strony realizatora dźwięku, z drugiej jednak odbiera pewną naturalność i “prawdę” która jest nieodłącznym elementem songwritera/gitarzysy.

Na szczęście nie jest to zadanie niemożliwe do wykonania aby efekt dźwiękowy, którego oczekujemy stał na wysokim poziomie. Wymaga jedynie pewnej wiedzy technicznej na temat prawidłowej pozycji mikrofonu i jego rodzaju. Z poniższego materiału video, w którym wykorzystano bardzo dobry i uniwersalny wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 103, dowiecie się jak prawidłowo zarejestrować dźwięk waszego wokalu w połączeniu z gitarą akustyczną.

O Neumann TLM 103 w skrócie…

Neumann TLM 103 to mikrofon dla wszystkich, którzy mimo ograniczeń budżetowych, nie chcą rezygnować z bardzo dobrej reprodukcji dźwięku. Dzięki zastosowaniu wypróbowanego i rzeczywiście beztransformatorowego obwodu, znanego z wielu mikrofonów Neumann, TLM 103 cechuje się nieosiągalnym dla innych niskim poziomem szumów własnych oraz najwyższej próby pasmem przenoszenia ciśnienia akustycznego. Kapsuła, pochodząca z modelu U 87, posiada charakterystykę kardioidy, jest zrównoważona akustycznie i zapewnia znakomite tłumienie sygnałów dochodzących z tyłu mikrofonu. TLM 103 jest dostępny w gładkim wykończeniu niklowanym lub matowym czarnym, a w zestawie otrzymamy obrotowe zamocowanie SG 1 oraz drewniany futerał.

O samym mikrofonie Neumann TLM 103 pisaliśmy już kilkukrotnie więc zapraszamy także do poniższych publikacji

Mikrofon małomembranowy Neumann KM184 czy wielkomembranowy TLM103? Który wybrać?

Neumann TLM102 vs. TLM103. Który wybrać?

Więcej szczegółów
Producent: https://www.neumann.com/homestudio/en/tlm-103
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl/o/tlm-103

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here