P1-NANO od Icon Pro Audio to ultrakompaktowy i wszechstronny kontroler DAW, z jednym dotykowym i zmotoryzowanym faderem, który wprowadza nowy poziom funkcjonalności w zarządzaniu Waszym dowolnym oprogramowaniem DAW. Jeśli jesteście ciekawi jakie możliwości i funkcjonalności kryje w sobie ten “maluch” to zapraszamy do naszego testu!

Icon Pro Audio to marka doskonale znana w branży muzycznej i choć w ofercie znajdziemy szeroką gamę sprzętu studyjnego to zdecydowanie ich najbardziej rozpoznawalną i cenioną linią produktów są właśnie kontrolery DAW. Jakiś czas temu mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej modelom ICON Platform Nano i ICON QCon Pro G2, więc z jeszcze większą ciekawością sięgnęliśmy po najnowsze, mające w tym roku swoje premiery, rozwiązania. Przypomnijmy, że najnowsze kontrolery to P1-Nano, P1-M z rozszerzeniem P1-X, oraz Icon V1-M i V1-X. Wszystkie są już u nas, a na pierwszy ogień idzie najmniejszy P1-NANO. Zapraszamy!

Wraz z najnowszą linią kontrolerów P1 do których należ tytułowy P1-NANO, ICON Pro Audio kontynuuje swoją misję innowacji w dziedzinie produkcji muzycznej. Nowe rozwiązania są odpowiedzią na rosnące potrzeby producentów muzycznych poszukujących zaawansowanych, ale przy tym kompaktowych rozwiązań do sterowania cyfrowymi stacjami roboczymi (DAW). P1-NANO jest najbardziej kompaktowym kontrolerem w swojej rodzinie, idealnie wpasowując się w potrzeby nowoczesnych producentów muzyki i inżynierów dźwięku szukających wydajnego, ale zajmującego mało miejsca rozwiązania.

Budowa P1 NANO

ICON-P1-Nano

Jak już wspomnieliśmy, P1 Nano wyróżnia się na tle konkurencji swoją ultrakompaktową budową. Wyposażono go w pojedynczy, dotykowy, zmotoryzowany suwak (fader), osiem obrotowych enkoderów, oraz całą masę mądrze poukładanych sekcji przycisków oraz dwóch wyświetlaczy LED. Na szczególną uwagę zasługuje dotykowy panel, który posiada trzy warstwy z na stałe przypisanymi funkcjami w zależności od DAW’a, z którym chcemy aby pracował, oraz dwoma, które możemy dowolnie dostosować pod swoje preferencje. Szczegóły na ten temat znajdziecie w naszym powyższym materiale video, do którego Was zapraszamy.

P1-NANO

Model ten bez wątpienia jest przykładem, jak nowoczesna technologia może zmieścić zaawansowane funkcje w małym urządzeniu. Dodatkowo, solidna metalowa obudowa z portem Kensington lock zapewnia trwałość i jego bezpieczeństwo.

Opcjonalny wyświetlacz D5

ICON-P1-Nano_display

Dla użytkowników potrzebujących jeszcze większej kontroli nad parametrami i ustawieniami, P1 Nano oferuje opcjonalny wyświetlacz D5. Choć jest on opcją to naszym zdaniem, bezapelacyjnie konieczną jeśli chcemy pracować nad większą ilością ścieżek. Pozwala na dokładniejsze śledzenie informacji o każdym z ośmiu enkoderów, zwiększając tym samym precyzję, szybkość i komfort pracy.

Funkcjonalność i współpraca z różnymi DAWami

P1-NANO-iMap

P1 Nano łączy w sobie wyjątkową funkcjonalność, umożliwiając zaawansowane sterowanie oprogramowaniem DAW. Wsparcie dla protokołów Mackie Control i HUI gwarantuje kompatybilność z większością popularnych DAW, a zaawansowane oprogramowanie iMAPTM umożliwia kompleksową personalizację urządzenia.

Tak więc P1 Nano wspiera szeroki zakres oprogramowania DAW, w tym Ableton Live, Cubase/Nuendo, Logic Pro, Reaper i wiele innych, co czyni go wszechstronnym narzędziem dla różnorodnych środowisk produkcyjnych. Warto przy tym podkreślić, że mamy możliwość jednoczesnego połączenia z trzema DAW, co podnosi poziom elastyczności i efektywności pracy.

Podsumowanie

ICON-P1-Nano_uptone

Icon P1 Nano to rozwiązanie, które pomimo swoich niewielkich rozmiarów, oferuje szerokie możliwości kontroli nad produkcją muzyczną. Jego ponadprzeciętna funkcjonalność, solidna konstrukcja i wsparcie dla wielu DAW sprawiają, że jest to świetne rozwiązanie zarówno dla profesjonalistów jak i pasjonatów, poszukujących efektywnego narzędzia do pracy nad muzyką. W dobie rosnących wymagań rynku muzycznego, P1 Nano stanowi odpowiedź na potrzeby nowoczesnych producentów i inżynierów dźwięku, łącząc w sobie zaawansowaną technologię z łatwością obsługi.

Sugerowana cena:

 • Kontroler ICON P1-Nano: ok. 299 Euro
 • Dedykowany wyświetlacz D5: ok. 169 Euro

ICON-P1-NANO

Kluczowe cechy P1 Nano to:

 • Pojedynczy, dotykowy, zmotoryzowany suwak
 • Programowalny 4-calowy cyfrowy ekran dotykowy z 16 panelami, prezentujący funkcje DAW w pięciu kolorach, co daje potencjalnie 80 wyświetlanych i aktywnych funkcji
 • Możliwość jednoczesnego połączenia z trzema DAW za pomocą przycisków sekcji DAW
 • Osiem cichych, obrotowych enkoderów o podwójnej funkcji
 • Wyświetlacz LED w formacie 12-segmentowym pokazujący kod czasu lub lokalizację projektu
 • Jog dial o płynnej akcji dla szybkiego przeszukiwania, skrolowania i kontroli
 • Podświetlane przyciski funkcji dla łatwego dostępu do najważniejszych operacji
 • Wsparcie dla uniwersalnych protokołów Mackie Control i HUI, co zapewnia płynną integrację z kompatybilnym oprogramowaniem muzycznym
 • Wysokiej jakości konstrukcja i metalowa obudowa z portem Kensington lock dla zwiększonego bezpieczeństwa

Więcej szczegółów
Producent: https://iconproaudio.com
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu

PRZEGLĄD RECENZJI
Wygląd
Funkcjonalność
Cena/Jakość
Poprzedni artykułKRK Rokit 8 G5: Nowa Generacja Monitorów Studyjnych! [TEST & VIDEO]
Następny artykułTeenage Engineering CM-15 z nowymi możliwościami!
uptone.pl
uptone.pl to codzienna porcja informacji z branży muzycznej. Nowinki sprzętowe, muzyczne, koncerty, warsztaty, testy, wydarzenia...
icon-p1-nano-wszechstronny-i-ultrakompaktowy-kontroler-daw-test-videoICON P1 Nano to rozwiązanie, które pomimo swoich niewielkich rozmiarów, oferuje szerokie możliwości kontroli nad produkcją muzyczną. Jego ponadprzeciętna funkcjonalność, solidna konstrukcja i wsparcie dla wielu DAW sprawiają, że jest to świetne rozwiązanie zarówno dla profesjonalistów jak i pasjonatów, poszukujących efektywnego narzędzia do pracy nad muzyką. W dobie rosnących wymagań rynku muzycznego, P1 Nano stanowi odpowiedź na potrzeby nowoczesnych producentów i inżynierów dźwięku, łącząc w sobie zaawansowaną technologię z łatwością obsługi.