Hercules HDP DJ60: czym powinny charakteryzować się słuchawki dla DJ’a?

314
Hercules-HDP-DJ60-sluchawki-DJskie

Słuchawki mogą nam się podobać lub nie, ich brzmienie może przypaść nam do gustu lub nie, jednak w zależności od ich przeznaczenia powinny posiadać konkretne właściwości i cechy. Jak jest zatem ze słuchawkami DJ-skimi? Królikiem doświadczalnym będzie model Hercules HDP DJ60!

Hercules DJ to marka znana już od wielu lat wśród branży DJ-skiej, a to głównie za sprawą szerokiej oferty kontrolerów/mikserów DJ, dedykowanych zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Jednak jako szanujący się gracz na rynku, firma Hercules DJ posiada w swojej ofercie także monitory odsłuchowe jak np. Hercules Monitor 5 [CZYTAJ WIĘCEJ], czy słuchawki DJ ze swoim flagowym na ten moment, choć niedrogim modelem Hercules HDP DJ60. [KUPISZ TUTAJ]

Hercules-HDP-DJ60-sluchawki-DJskie

Czego zatem powinniśmy wymagać od słuchawek, którym głównym miejscem pracy będzie głośny klub muzyczny lub z drugiej strony nasze ciche, domowe studio, z którego zamierzamy streamować nasze sety do sieci? Aby zbytnio się nie rozpisywać, wypunktujemy kluczowe cechy, zatem słuchawki DJ powinny być:

 1. Wytrzymałe i elastyczne.
 2. Wygodne w noszeniu i transporcie.
 3. Z regulacją pałąka i obrotowymi nausznikami.
 4. Z dobrej jakości kablem, najlepiej spiralnym.
 5. Z porządnym etui i przejściówkami w komplecie.
 6. Koniecznie o zamkniętej konstrukcji!

Powiecie, że należałoby tu jeszcze lub przede wszystkim wspomnieć o jakości dźwięku. Oczywiście będziecie mieć rację, ale umówmy się tak szczerze. Słuchawki te nie służą z założenia do miksowania czy masteringu ścieżek dźwiękowych do studyjnego albumu, czy słuchania audiofilskich nagrań w wygodnym skórzanym fotelu z lampką najlepszego na świecie wina w ręku. One będą pracować w ekstremalnie skrajnych warunkach, często przy nadmiernym hałasie, sporej dawce basu, piskach i efektach dźwiękowych jakie zamarzymy sobie zmiksować podczas swojego show.

Hercules HDP DJ60

Oczywiście jakość dźwięku jest ważna i w zależności od budżetu jakim dysponujemy możemy wybrać słuchawki z adekwatnej półki cenowej, przecież nikt nam nie zabroni. Z założenia jednak zakładamy, że kupujemy słuchawki profesjonalne a nie marketowe zabawki, więc nawet te tanie będą grały wystarczająco dobrze. Jednak aby nawet najlepiej według nas brzmiące słuchawki były użyteczne w pracy powinny posiadać te cechy które wypunktowaliśmy. Dlaczego?

 1. ad. 1. Będą często spadać, być przekładane, przerzucane z miejsca na miejsce.
 2. ad. 2. Miękka i oddychająca wyściółka nauszników, a także ta pod pałąkiem jest kluczowa, ponieważ te elementy dotykają bezpośrednio naszej skóry i wpływają na komfort pracy. Możliwość ich złożenia to także bardzo ważna cecha, która pozwala nam zaoszczędzić miejsce w transporcie.
 3. ad. 3. Regulacja pałąka i obrotowe nauszniki to jedne z kluczowych cech, które pozwalają nam optymalnie dopasować słuchawki do głowy oraz dają możliwość odsłuchu tylko jedną słuchawką, podczas gdy drugim uchem kontrolujemy co się dzieje z dźwiękim na żywo.
 4. ad. 4. Kabel musi mieć odpowiednią długość abyśmy mogli spokojnie przemieszczać się po swoim stanowisku mając jednak cały czas kontrolę nad muzyką. Idealnie sprawdzają się kable spiralne, które nie są długie i nie mają takiej tendencji do plątania jak kable proste, to potrafią się rozciągnąć nawet do 3-4 metrów.
 5. ad. 5. Porządne etui to często wydatek nawet kilkuset złotych, co w przypadku drogich modeli może okazać się zbawienne. Jednak dobrze mieć chociaż podstawowe, najlepiej usztywniane, które zadba o ich bezpieczeństwo. Do tego nie może zabraknąć nam przejściówki z małego jacka [3,5 mm] na duży [6,35 mm] bądź odwrotnie. Nigdy nie wiadomo gdzie będziemy musieli się podpiąć, a może będzie potrzeba korzystania z dwóch różnych wejść zamiennie.
 6. ad. 6. Zamknięta konstrukcja słuchawek, czyli taka, która maksymalnie izoluje nas od hałasów z zewnątrz i pozwala skupić na muzyce. Najlepiej sprawdza się konstrukcja zamknięta wokółuszna, która dokładnie chowa nam całe ucho.

Czy zatem słuchawki Hercules HDP DJ60 to dobry kandydat do pracy w trudnych warunkach DJ-skich? Naszym zdaniem tak, posiadają wszystkie wspomniane przez nas cechy. No może poza jednym, mie mają etui w zestawie ale za to są stosunkowo tanie (ok. 300 PLN), więc nic powinno nam być szkoda wydania kilkudziesięciu złotych na sztywny case.

Główne cechy:

 • Szeroki zakres dźwięku, od niskich do wysokich częstotliwości: 15 Hz – 22 kHz
 • Słuchawki o wysokiej czułości (105 dB na 1 V RMS): wyraźny dźwięk w każdym otoczeniu
 • Znakomite tłumienie hałasu: słuchawki typu zamkniętego o konstrukcji wokółusznej
 • Komfort: bardzo miękka wyściółka na muszlach słuchawek i pod pałąkiem nagłownym
 • Przewodowe: kabel spiralny rozciągany do 3 m
 • Wygoda: przewód tylko z jednej strony, obrotowe czasze i składana konstrukcja ułatwiająca transport
 • W zestawie przejściówka: wyjście jack stereo 3,5 mm + przejściówka do złącza jack stereo 6,35 mm

Więcej szczegółów
Producent: https://www.hercules.com
Dystrybutor: https://soundstation.pl