Happy #404Day, czyli historia niezwykle popularnego samplera Roland SP-404!

0
roland-sp-404mk2

Roland przyzwyczaił już nas do świętowania swojego sprzętu, którego symbol odpowiada konkretnemu dniu i miesiącowi w roku. Dziś przyglądamy się temu, jak zaczęła się historia samplera SP-404 i jego ewolucji na przestrzeni lat.

Z eksperymentalnej zabawki, po kreatywny sampler zorientowany na wydajność. Historia tego instrumentu sięga lat 90 ubiegłego stulecia. Legendarny już dziś model SP-404, powstał na bazie bardzo zaawansowanego jak na swoje czasy modelu SP-303, który z kolei bazował na bardzo popularnym w latach 90-tych, modelu SP-202 Dr. Sample pod marką BOSS.

Przez prawie 20 lat od wprowadzenia modelu SP-404, producent stale rozwijał jego funkcjonalność ulepszając i usprawniając jego działanie i możliwości. Oczywiście ogromny wpływ na jego rozwój mieli sami użytkownicy. Cieszy zatem fakt, że producent potrafił wsłuchać się w ich potrzeby i stworzyć produkt kultowy i wręcz idealny w swojej kategorii.

Jeśli myślicie, że wszystko co dobre już przeminęło, bo oczywiście tego modelu możecie już szukać jedynie w serwisach aukcyjnych, to jesteście w błędzie. Roland wciąż kontynuuję jego produkcję. Przez jakiś czas występował w kolejnej wersji SP-404SX, następnie wersja o symbolu SP-404A, a od 2019 roku dostępna jest jego najnowsza odsłona oznaczona symbolem SP-404 MKII czyli model, który zasila aktualnie szeregi uznanej, docenianej i bardzo popularnej wśród producentów i DJów, serii produktów AIRA!

Więcej szczegółów: https://www.roland.com/pl/products/sp-404

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj