Gorący plugin Waves prosto z Abbey Road Studios

288
waves_Abbey-Road-RS124-Compressor
Waves Abbey-Road RS124 Compressor

Nie opadł jeszcze kurz po czarnopiątkowych wyprzedażach, a firma Waves właśnie ogłosiła wielką nowość – cyfrową reprodukcję słynnego lampowego kompresora ze studia Abbey Road!

Waves Abbey Road RS124 Compressor to wirtualny odpowiednik lampowego kompresora RS124 zbudowanego przez brytyjskich inżynierów na bazie zmodyfikowanego modelu Altec 436B. Został on stworzony wyłącznie na potrzeby studia EMI przy Abbey Road i nie był oferowany na rynku komercyjnym. Szacuje się, że powstało jedynie około 25 sztuk, z których prawie żadna nie opuściła murów studia. Kompresory RS124 pracowały praktycznie przy każdej sesji nagraniowej w Abbey Road w latach 60-tych, w tym na każdym zrealizowanym w tym miejscu albumie Beatlesów!

Cyfrowa reprodukcja firmy Waves – przygotowana w ścisłej współpracy z Abbey Road Studios i oficjalnie namaszczona przez tę legendarną markę – wiernie oddaje charakterystykę dwóch odmian RS124. Tryb Studio to reprodukcja kompresora używanego podczas nagrań na poszczególnych instrumentach, cechującego się szybszym atakiem i odpuszczeniem kompresji. Drugi tryb Cutter ma wolniejszy atak i release, rekomendowany do obróbki całych grup i finalnego zgrania – tak jak było to robione w rzeczywistości.

Dodatkowo wprowadzono parę współczesnych modyfikacji, takich jak specjalny tryb Super Fuse, ustawiający taki sam czas ataku i odpuszczenia kompresji dla uzyskania agresywniejszego brzmienia, potencjometr Mix do ustawienia proporcji sygnału czystego i skompresowanego, a także regulowany filtr sidechain HPF.

Całą historię pluginu Waves, jak i oryginalnego kompresora RS124 obejrzycie tutaj:

Więcej szczegółów
Producent: https://www.waves.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl