FXpansion wraca do czołówki z nowym systemem produkcji beatów Geist2

0

Geist2 to rozbudowany system do produkcji beatów opartych na samplach. W najnowszej wersji zapewnia jeszcze szybszą i bardziej intuicyjną pracę, oferując nowe narzędzia do cięcia, “rzeźbienia” i edycji poszczególnych sampli i pętli.

Na wielki plus zasługuje nowy interfejs, który jest teraz skalowalny umożliwiając pracę nawet w rozdzielczościach Retina/4k! Geist2 dostępny jest w wersjach Mac OSX (10.9 lub wyższej), Windows (7 SP1 lub wyższej), jako 64-bitowa wtyczka AAX, 32- lub 64-bitowa wtyczka AU i VST oraz w wersji Standalone.

Geist2 to zaawansowany sekwencer krokowy oraz bazująca na samplach maszyna perkusyjna, która pozwala na wręcz nieograniczoną kreatywność w tworzeniu sekwencji rytmicznych, choć może pracować w zasadzie z każdym materiałem audio. Teraz możesz programować swoje “groovy” i rytmy jeszcze szybciej i wygodniej. Geist2 to połączenie sample-playera, loop-maszyny, beatboxu do wykorzystania na żywo, systemu produkcyjnego. Możesz go użyć w każdym z tych zadań osobno lub we wszystkich na raz.

W przypadku dłuższych pętli do dyspozycji mamy zaawansowany Slicer z niedestrukcyjną edycją połączony z 64 padami. Dzięki temu możemy w locie tworzyć patterny i je eksportować (funkcja przeciągnij i upuść – zarówno dla materiału audio jak i MIDI). Wbudowany moduł Sampler również posiada funkcję automatycznego przyporządkowywania loopów lub pojedynczych brzmień do padów, dodatkowo zaopatrzony jest w przyjazną przeglądarkę.

Nowością jest system TransMod, umożliwiający zautomatyzowanie niemal każdego parametru dźwięku, połączony z generatorami LFO, step-sekwencerem, obwiedniami, macro-controls itp. – można więc tworzyć przenikające się i rozwijające patterny – cokolwiek podpowie wyobraźnia.

Geist2_Browser-pattern

Każdy z 8 silników dźwiękowych Geist2 posiada własny, 64-ścieżkowy sekwencer z pamięcią na 24 patterny – każda ścieżka z możliwością własnego określenia długości – idealne do tworzenia patternów polirytmicznych.

Pracę nad patternami łączącymi loopy i sample ułatwia zaawansowany algorytm Zynaptiq’s ZTX – w niespotykany dotąd sposób umożliwiający pitch-shifting, stretching i pitch correction – rewelacyjny przy tworzeniu nowych patternów i tekstur.

Dodatkowy smaczek to nowe efekty – od delayów, efektów modulacyjnych, znane wszystkim DJ’om efekty freeze, kompresory, filtry, poprzez różnego rodzaju przestery, skończywszy na efektach lo-fi – każdy z nich możemy przyporządkować osobno do każdego dźwięku. Nowa, bogata biblioteka brzmień pozwala na szybki start i tworzenie już od momentu instalacji. Oczywiście całość programu i jego parametrów może być sterowana przez kontrolery MIDI, w tym celu również poprawiono i rozbudowano funkcję MIDI-Learn.

Geist2 jest dostępny na stronie producenta, cena 179.00 EURO. Posiadacze poprzedniej wersji mogą zakupić upgrade za 89 EURO.

Więcej informacji na stronie: https://www.fxpansion.com/products/geist2/

Geist2_box

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj