AKG Microlite – do zadań specjalnych!

0

MicroLite to nowa seria miniaturowych mikrofonów referencyjnych AKG, oferujących niesamowitą jakość dźwięku i trwałość, lecz w małej, dyskretnej obudowie. Są one idealne do zastosowań telewizyjnych, teatralnych i konferencyjnych.

Seria składa się z mikrofonu krawatowego, nausznego i nagłownego, z których wszystkie zapewniają wyjątkowy komfort użytkowania. W wyniku szeroko zakrojonych prac konstrukcyjnych mikrofony MicroLite cechują się ponadto szeroką kompatybilnością, doskonałą odpornością na wilgoć i ochroną EMC.

“Nowe mikrofony AKG MicroLite są malutkie, ale sygnał, jaki wytwarzają, jest przeciwieństwem ich rozmiarów” – powiedział Karam Kaul, Dyrektor Marketingu AKG.
“Wiele czasu i uwagi poświęciliśmy każdemu etapowi projektu, nie koncentrując się wyłącznie na jakości dźwięku. Od uchwytów nausznych i nagłownych, których kształt użytkownicy mogą łatwo dostosować do własnych preferencji, po wielowarstwowe zabezpieczenie przed wilgocią, mikrofony te zapewniają doskonałą wydajność w najbardziej nawet wymagających aplikacjach”.

LC81 MD jest najmniejszym kardioidalnym mikrofonem typu lavalier na rynku. Ma średnicę 4,8 mm, długość 10 mm i waży 2 g. Czuła kapsuła mikrofonu przetwarza szeroki zakres częstotliwości i zapewnia elastyczność w uzyskaniu najlepszego dźwięku ze źródła. LC81 MD dostępny w czterech wariantach kolorystycznych.

LC82 MD to także mikrofon krawatowy, lecz o charakterystyce dookolnej. Cechuje się o średnicą 3 mm i długością 6,5 mm, co czyni go jednym z najmniejszych mikrofonów tego typu na świecie. Idealny do musicali, teatrów, kościołów, a także zastosowania w transmisjach telewizyjnych i produkcjach wielkoformatowych LC82 MD daje pewność, że ??ani wilgoć, ani makijaż wykonawcy nie spowoduje tłumienia dźwięku. Podobnie jak MD LC81, model LC82 MD także dostępny jest w czterech kolorach.

Podobne do ich odpowiedników krawatowych, nauszne mikrofony MD EC81 i EC82 MD doskonale sprawdzają się we współpracy z systemami bezprzewodowymi. Przeznaczone są do zastosowań teatralnych, muzycznych, koncertowych i konferencyjnych. Każdy mikrofon wyposażony jest w elastyczny uchwyt nauszny i wysięgnik o regulowanej długości, co gwarantuje pełen komfort użytkowania. Do wyboru są dwie kapsuły – kardioidalna (EC81 MD) i dookolna (EC82 MD). EC82 MD cechuje się ponadto wzmocnioną ochroną przed wilgocią. Oba modele są dostępne w dwóch kolorach.

Dla tych, którzy preferują jeszcze bardziej stabilne dopasowanie, przeznaczone są mikrofony nagłowne – dookolny HC81 MD i kardioidalny HC82 MC. Każdy z nich jest dostępny w dwóch kolorach, a HC82 MC zapewnia zwiększoną ochronę przed wilgocią.

Wszystkie mikrofony MicroLite wyposażone są w kabel ze złączem MicroDot, kompatybilnym z wieloma różnymi typami złącz, w tym również wszystkich głównych producentów systemów bezprzewodowych.
To daje szerokie możliwości zastosowania mikrofonów MicroLite w różnych konfiguracjach sprzętowych i łatwego zoptymalizowania systemu. Są również wspaniałym uzupełnieniem systemów bezprzewodowych AKG, takich jak DMS800.

Dla serii MicroLite dostępne są ponadto różnego rodzaju akcesoria, w tym siatki ochronne, piankowe osłony przeciwwietrzne, zasilacze fantomowe, klipsy krawatowe, a także nakładki chroniące przed działaniem potu i makijażu.

Więcej informacji na temat produktów AKG można znaleźć na www.akg.com/pro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here