Expressive E Osmose. Czyżby najbardziej ekspresyjny syntezator w historii?

0

Klasyczna klawiatura o reakcji zbliżonej do Roli Seaboard czy K-Board Pro 4? Poznajcie Expressive E Osmose – nietypowy syntezator z ultraczułą, choć w dotyku fortepianową klawiaturą, który może Was bardzo zaskoczyć.

Dotychczas, kiedy mowa była o MPE (więcej w tekście https://uptone.pl/craig-anderton-mpe-definiuje-przyszlosc-muzyki-elektronicznej/) wszystkim do głowy przychodził przede wszystkim kontroler Roli Seaboard ze swoimi gąbkami i płynnym przechodzeniem pomiędzy dźwiękami.
Firma Expressive E postanowiła wydostać się poza aktualnie znane ramy i zaprezentowała światu efekt siedmiu lat ciężkiej pracy – syntezator Osmose.

Osmose to czterooktawowa klawiatura wyposażona w opatentowaną technologię A.K.A – Augmented Keyboard Action. Jej funkcjonalność zbliżona jest do wspomnianych w nagłówku modeli – rozpoznaje m.in. siłę nacisku i uderzenia czy ruch w dwóch płaszczyznach. Jednak podczas gdy w Roli Seaboard czy K-Board Pro 4 znajdziecie łatwe do prześlizgnięcia się “gąbko-klawisze”, tak Osmose wygląda niczym klasyczna fortepianowa klawiatura.
Oznacza to z jednej naturalną dla pianistów jakość gry, z drugiej jednak klasyczna budowa staje się utrudnieniem dla płynnej i nieprzerwanej zmiany dźwięku w płaszczyźnie poziomej.

Instrumentu można używać samodzielnie (dzięki wbudowanemu silnikowi brzmieniowemu EaganMatrix firmy Haken Audio) oraz jako klawiaturę sterującą (pod warunkiem połączenia z instrumentem obsługującym standard MPE).

Expressive E Osmose dostępna jest już w przedsprzedaży w cenie 1079 euro (do kupienia TU, wymagana zaliczka w wysokości 299 euro), a do oficjalnej sprzedaży trafi latem 2020 roku w cenie 1799 euro.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.expressivee.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here