Dźwięk przestrzenny od Alcons Audio w West Side Studio w Amsterdamie

206

West Side Studio niezwykłe miejsce w Amsterdamie stworzone przez czterech holenderskich profesjonalistów w dziedzinie produkcji, postprodukcji dźwięku i edycji offline filmów i telewizji. Niedawno Studio rozbudowało się o salę kinową, do której profesjonalny system dźwięku przestrzennego 7.1 zapewniła firma Alcons Audio.

Zlokalizowane w ruchliwym obszarze portowym, na północny zachód od centrum Amsterdamu, West Side Studio jest pomysłem Evelien van der Molen, Mieneke Kramer, Lennerta Hunfeld i Vincenta Sinceretti. W studio mieści się kilka pomieszczeń montażowych i studio ADR. W przypadku nowej sali kinowej twórcy chcieli postawić na referencyjne monitorowanie 7.1 z jakością i elastycznością umożliwiającą przyszłą rozbudowę do pełnej specyfikacji Dolby Atmos.

„Chcieliśmy mieć naprawdę prosty, nieskomplikowany system z jak najmniejszą liczbą konwersji w łańcuchu sygnału. Rozwiązanie pro-ribbon firmy Alcons pozwoliło nam przekierować dźwięk cyfrowy z naszego systemu Pro Tools bezpośrednio do systemu głośników, bez konieczności wstawiania czegokolwiek pomiędzy ”- Vincent Sinceretti.

Specjaliści ds. usług kinowych CinemaNext otrzymali zlecenie na dostawę i instalację sprzętu w nowej sali i po zapoznaniu się ze wszystkimi dostępnymi systemami wybrano system Alcons Audio CRMSCompact z technologią pro-ribbon.

Zespół West Side odwiedził należące do DJa Martina Garrixa amsterdamskie studio nagrań STMPD, wyposażone w Dolby Atmos Premier Studio z systemem Alcons.

„Testy odsłuchowe udowodniły nam, że Alcons był nie tylko najlepszym systemem, ale oferował również najlepszy stosunek jakości do ceny. Było to potwierdzenie, że dokonaliśmy właściwego wyboru ”- kontynuuje Evelien.

CinemaNext zdecydowała się na konfigurację L-C-R z zastosowaniem monitorów referencyjnych CRMS Compact, sześciu kompaktowych referencyjnych głośników surround CRMSC-SRHV/90 oraz pełnowymiarowego subwoofera CB362 o dużej mocy. Całość jest zasilana i kontrolowana przez dwa wzmacniacze Sentinel3.

„Rozwiązania Alcons z technologią pro-ribbon dostarczają wyraźny, przejrzysty dźwięk, który zachowuje swoją wyjątkową jakość, nawet w warunkach wysokiego SPL. W połączeniu z Sentinel3 jest bardzo łatwy i elastyczny w użyciu.” – mówi Hunfeld.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z systemu, podobnie jak pracujący z nami projektanci dźwięku i mikserzy. Klienci czują się ciepło i komfortowo w naszym Studio i są pod wrażeniem jego możliwości dźwiękowych ”- podsumowuje Evelien van der Molen.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl