Nowa klawiatura sterująca M-Audio Keystation 88 MK3

1

To już trzecia generacja świetnej klawiatury sterującej od M-Audio. Keystation 88 MK3 kusi nowymi funkcjami i możliwościami! A konkretnie? Zapraszamy do artykułu…

Od premiery ostatniej, drugiej generacji Keystation 88 MK2 minęło już ponad 6 lat! Z jednej strony jest to znak, że instrument został zaprojektowany bardzo mądrze i przetrwał bez zmian aż tyle lat, z drugiej jednak strony 6 lat to w elektronice szmat czasu więc kolejna generacja była kwestią czasu i dziś właśnie nadszedł ten dzień.

Z pozoru zmiany nie są aż tak spektakularne. To co rzuca się w oczy to przede wszystkim delikatna zmiana układu interfejsu użytkownika, która sprawia że przeciski transportu i kursory zostały przesunięte na lewą część, co zdecydowanie ułatwi nawigację lewą ręką, podczas gdy prawa może śmigać po klawiaturze. Design został także nieco odmłodzony o bardziej proste linie, lecz najważniejsze zmiany kryją się w środku.

M-Audio Keystation 88 MK3 ma, jak nazwa wskazuje, 88 pełnowymiarowych, dynamicznych i półważonych klawiszy o naturalnym wyczuciu. Mimo, że mamy pełną klawiaturę to gabaryty instrumentu są dość kompaktowe co zdecydowanie ułatwia jej transport. Do tego waga to zaledwie 4 kg!

Klawiatura Keystation 88 MK3 wyposażona jest w przyciski zakresu oktawowego, manipulatory pitch-bend i modulacji oraz regulator głośności do grania, wykonywania i nagrywania z wykorzystaniem oprogramowania muzycznego bez konieczności używania myszy lub touchpada. Ma także wejście pedału sustain 1/4” (6,3 mm), które pozwala na użycie zewnętrznego pedału, takiego jak np. M-Audio SP2 (sprzedawanego osobno), umożliwiającego obsługę sustainu jak w prawdziwym fortepianie. 5-pinowe wyjście MIDI i półważone klawisze, to nowość w stosunku do modeli Keystation Mini 32 MK3 i Keystation 49 MK3.

Kompaktowe, lekkie i trwałe klawiatury z serii Keystation są idealne dla podróżujących muzyków, którzy chcą przejąć dowodzenie nad oprogramowaniem muzycznym podczas występów na żywo, lub producentów, którzy chcą dodać do swojego studia intuicyjny kontroler MIDI z klawiaturą o naturalnym odczuciu. Wszystkie klawiatury Keystation są zasilane przez USB, nie wymagają instalacji sterowników i obsługują łączność USB MIDI.
Dodatkowo Keystation 88 MK3 obsługuje połączenie przez zestaw do podłączania aparatu fotograficznego do iPada firmy Apple (sprzedawany osobno), umożliwiający grę i komponowanie z wykorzystaniem aplikacji audio na iPada lub inne urządzenia z iOS.

Potężny pakiet oprogramowania w komplecie!

Aby zapewnić jak najpełniejsze i najbardziej satysfakcjonujące doświadczenia dla muzyków, nowa klawiatura M-Audio Keystation 88 MK3 jest wyposażona w niespotykany dotąd wachlarz oprogramowania do nagrywania/produkcji/wykonywania muzyki, instrumenty wirtualne oraz lekcje online gry/rozwijania umiejętności. Narzędzia te obejmują:

Programy DAW:
– Pro Tools | First M-Audio Edition
– MPC Beats
– Ableton Live Lite

Instrumenty wirtualne:
– Velvet – pianino elektryczne vintage
– Mini Grand – fortepian akustyczny
– Vacuum – polifoniczny, analogowy syntezator lampowy
– Boom – automat perkusyjny vintage
– DB-33 – Symulator organów Tonewheel
– Xpand!2 – Multimbralowa stacja robocza All-In-One

Rozszerzenia brzmieniowe:
– MPC Beats Producer Kits – wielogatunkowe pakiety do produkcji beatów
– F9 Instruments Beats Edition – 25 wysokiej jakości sampli instrumentalnych
– Laniakea Sounds – pakiet produkcyjny rapSoul & LoFi
– MSX Audio – Kolekcja pełnych emocji bębnów
– ADSR – Kolekcja dla producentów LoFi

Oprogramowanie edukacyjne:
– Melodics – Oprogramowanie, które dostosowuje się do Twoich możliwości i gustów muzycznych, aby pomóc Ci lepiej grać na klawiszach. Obejmuje 40 darmowych lekcji na początek!
– Skoove – Interaktywne lekcje gry na pianinie dla początkujących i zaawansowanych pianistów. 3 miesiące Skoove Premium – bezpłatna wersja próbna w zestawie!

Oprogramowanie MPC Beats
Cokolwiek zamierzasz osiągnąć, MPC Beats pomoże ci zacząć.
Łączący w sobie najlepsze elementy legendarnego procesu pracy MPC, MPC Beats ma wszystkie niezbędne narzędzia do profesjonalnej produkcji. Edytuj próbki, miksuj ścieżki, znajdź każde brzmienie za pomocą silników syntezy z legendarnych MPC, nagrywaj dźwięk i wiele więcej. MPC Beats będzie hostem dla twoich wtyczek AU/VST, abyś mógł rozszerzyć swój arsenał i miał pewność pełnej kompatybilności z branżowymi standardami technologii wirtualnego studia.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.m-audio.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj