David Reitzas o swojej pracy i monitorach Genelec!

0

Ceniony inżynier dźwięku, zdobywca wielu nagród Grammy i Emmy – David Reitzas – opowiada o swoich doświadczeniach z monitorami studyjnymi marki Genelec!

David Reitzas, oprócz licznych nagród Grammy i Emmy ma na swoim koncie współpracę w wieloma gwiazdami sceny rozrywkowej. Wśród nich wymienić można chociażby The Weeknd, Whitney Houston, Madonna, Seal, Stevie Wonder, Guns N’ Roses czy stałą współpracę zarówno na scenie, jak i w studio z Barbrą Streisand. W poniższym wywiadzie, muzyk opowiada o swojej pracy i aktywnych monitorach Genelec 8351A.

Jak mówi:

Od lat jestem użytkownikiem monitorów Genelec i muszę przyznać, że pomimo upływu czasu, jakość brzmienia monitorów jest wciąż spójna. Jeszcze na początku mojej kariery zdumiał mnie model Genelec 1031 – były to czasy, kiedy dużo podróżowałem i często zmieniałem studio. O ile dobrze pamiętam, w 1994 roku kupiłem parę monitorów Genelec 1032 oraz subwoofer Genelec 1092 – i to były moje ulubione głośniki przez następne 23 lata. Niedawno wpadł mi w ręce model Genelec 8351 i na własne uszy przekonałem się, jak szybko można przyzwyczaić się do tak koncentrycznego, trójosiowego brzmienia. To było coś niesamowitego.

Reitzas dodaje:Używałem Genelec 8351 przy pracy nad najnowszym albumem Barbry Streisand, posiadam również głośniki Genelec 8320. Obydwa modele wyposażono w system Smart Active Monitoring. Dla kogoś, kto tak jak ja wędruje od studia do studia ta technologia jest bardzo pomocna – system pozwala skalibrować głośniki do dowolnego pomieszczenia, w którym się znajduję.  To jak spełnienie marzeń – mieć coś idealnego i jednocześnie mieć możliwość skalibrować ten ideał tak, by był możliwie jeszcze bardziej idealny.

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.genelec.com
Dystrybutor: https://marki.konsbud-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here